Současný Kongres držení zbraní neomezí, připustil Obama

- Aktuality autor: roj

V americkém Kongresu má silný vliv zbrojní lobby, což je podle amerického prezidenta Baracka Obamy důvod, proč se ve Spojených státech nedaří schválit přísnější zákony omezující držení střelných zbraní. Druhým důvodem je podle něj apatie veřejnosti.

Omezení držení střelných zbraní by možná pomohlo zabránit podobným tragédiím jako když ve středu bělošský mladík Dylann Roof vystřílel černošský kostel

Omezení držení střelných zbraní by možná pomohlo zabránit podobným tragédiím jako když ve středu bělošský mladík Dylann Roof vystřílel černošský kostel,zdroj: Profimedia.cz

"Vliv Národní asociace majitelů zbraní (NRA) v Kongresu je mimořádně silný," konstatoval prezident v rozhovoru pro deník The New York Times a dodal, že šanci na rychlou změnu této situace nevidí. "Tento Kongres žádné změny neschválí. Nevidím možnost žádné reálné akce do doby, než si Američané uvědomí naléhavost problému a řeknou si, že se něco musí změnit," uvedl Obama.

Šéf Bílého domu připustil, že střelné zbraně jsou důležitou součástí životního stylu mnoha Američanů a ústava USA právo držet zbraně hájí. "Otázka je taková: lze uvést do souladu legitimní tradici s rozumným přístupem, který by zabránil jednadvacetiletému rozzuřenému hochovi zajít do obchodu se zbraněmi?" prohlásil. "Je to něco, s čím jsme se dosud nevyrovnali," poznamenal Obama.

Tagy: Charleston Spojené státy americké střelné zbraně zbraně a munice americký Kongres

Zdroje: ČTK