Ruské úřady učí, jak bezpečně pořídit selfie. Obrázkový návod stojí za to

- Aktuality autor: pal

Ruské ministerstvo vnitra pořádá kampaň, ve které majitele chytrých telefonů učí, jak bezpečně fotografovat. Snaží se tak zabránit dalším obětem, kteří zemřeli při pořizování selfie. Resort zároveň požádal veřejnost, aby navrhla další nápady, jak bezpečně fotit sebe sama. 

'Selfie se zbraní vraždí,' stojí u jednoho z obrázků

'Selfie se zbraní vraždí,' stojí u jednoho z obrázků,zdroj: Archiv

Ministerstvo v rámci kampaně Bezpečné selfie představilo sérii situací, kdy není radno se věnovat vlastnímu výrazu na fotografii v chytrém telefonu. Vzkazuje, že "selfie na železničních kolejích je špatný nápad, pokud je ti život milý".

Připomíná také třeba, že kdo si autoportrét dělá na vodě, může mít problém udržet rovnováhu. Letáky upozorňující zejména mladé lidi na rizika, jaké s sebou může nést fotografování sebe samotného v nějaké nebezpečné situaci, budou rozdávat policisté.

Ministerstvo vnitra vyzvalo veřejnost, aby přišla s vlastními nápady na další varování. Jeho zástupci uvedli, že za každým z těch existujících stojí tragický případ z reálného života.

Letos v květnu se například vážně zranila mladá žena z Moskvy, když si fotila selfie s pistolí v ruce a střelila se při tom do hlavy. Elektrický proud usmrtil mladíka z Rjazaňské oblasti, který se chtěl vyfotit na střeše vlaku.

"V poslední době jsme bohužel zaznamenali, že počet neštěstí, jejichž oběťmi byli lidé, kteří si pořizovali selfie, neustále roste," řekla Elena Alexejevová z ministerstva vnitra. Od začátku roku takto utrpělo zranění více než sto lidí a přes deset jich přišlo o život.

Tagy: Rusko zahraničí selfie zajímavosti a kuriozity

Zdroje: ČTK