Dnes je pondělí 30. ledna 2023., Svátek má Robin
Počasí dnes -2°C Občasný déšť se sněhem

Prostitutka dostala šest let, předávkovala manažera Googlu heroinem

Prostitutka dostala šest let, předávkovala manažera Googlu heroinem
Alix Tichelmanová půjde na šest let do vězení | zdroj: Profimedia

Americký soud poslal na šest let do vězení za neúmyslné zabití osmadvacetiletou prostitutku Alix Tichelmanovou. Během sexuálních hrátek podala příliš velkou dávku herionu svému zákazníkovi, manažeru Forrestu Timothy Hayesovi. Informoval o tom deník The Independent.

Jednapadesátiletý manažer, který si rád dopřával placené schůzky, byl navenek spořádaný manžel a otec pěti dětí. Našli ho mrtvého v roce 2013 na palubě jeho luxusní jachty, zemřel na předávkování herionem. Původně byla Tichelmanová obviněna z vraždy, později ale žalobce čin překvalifikoval na neúmyslné zabití a podání zakázané látky.

Na videu z přístavu podle deníku ukazují, jak se Tichelmanová snaží Hayese poté, co upadl do bezvědomí, v panice oživit. Pak si dopila víno, rychle sbalila věci, stáhla rolety a z lodi odešla bez toho, aby zavolala pomoc.

Podle náměstka okresního prokurátora Rafael Vazquez je ze záběru vidět, že nešlo o úmyslné zabití. "Bylo to náhodné předávkování mezi dvěma dospělými," uvedl prostitutčin právník Larry Biggam.

Policie ženu dopadla v loňském roce, osm měsíců po Hayesově smrti. Přiznala se, že spolu měli domluvený sex za peníze a k zatajování důkazů. 

Zdroje: