Dnes je úterý 6. prosince 2022., Svátek má Mikuláš
Počasí dnes 5°C Občasný déšť se sněhem

Proč si lidé jezdí odpočinout do domku ve tvaru lesní houby

Proč si lidé jezdí odpočinout do domku ve tvaru lesní houby
Nejoblíbenějším na serveru Airbnb je "houbový domeček" | zdroj: Airbnb

Loftový byt v centru Manhattanu, dům na pláži na Maledivách ani královské komnaty na zámku. Vůbec. Nejoblíbenější ubytování přes server Airbnb vypadá úplně jinak. Leží v Kalifornii, uprostřed lesa plného kolibříků a… vypadá jako houbička.

Kitty a Michael přihlásili svůj dřevěný domeček připomínající lesní houbu do tehdy začínajícího byznysu s pronajímáním domů a bytů turistům a byli jedni z prvních, kdo pomocí serveru riskl nabídnout soukromé ubytování mimo město. 

A vyplatilo se jim to. Už devět let drží čelní příčku v návštěvnosti. "Od té doby nashromáždili téměř 1300 recenzí od hostů z celého světa, kteří přijeli, aby se ubytovali v jejich drobném, 30 metrů čtverečních velkém domečku," uvádí společnost Airbnb.

Stačí se podívat na fotky a je jasné, že pohodlí není rozhodně kritériem, podle kterého si ho hosté volí – ostatně ne každý sní o dovolené se suchou toaletou… Vzhled s polootevřenou kupolovitou střechou a výhledem do zeleně, kde jsou hosté obklopeni hejny poletujících kolibříků, je však až na hranici romantického kýče.

Přesto, nebo možná právě proto lidé za tento zážitek neváhají zaplatit i průměrně 160 dolarů za noc. S poplatky za úklid, provizi a ubytovací taxou je to až o sto dolarů víc.

"Většinu zvuků kolem vás obstará zpěv ptáků, cvrkot cvrčků, kvákání stromových žab a vítr, který se prohání okolními stromy. Žijí tu ale i lidé, takže holt sem tam zaslechnete i důkazy jejich přítomnosti, jako třeba zvuk řetězové pily," varují však radši majitelé hosty, kteří si představují úplnou samotu…

Nejbližší volný termín pro alespoň dvě noci, je k mání až na konci října…

Zdroje:
Vlastní