Dnes je pátek 27. ledna 2023., Svátek má Ingrid
Počasí dnes -3°C Zataženo

Poslanec Šťastný navrhl vyloučení Nečase z ODS. Hrdlička brání Svobodu

Poslanec Šťastný navrhl vyloučení Nečase z ODS. Hrdlička brání Svobodu
Boris Šťastný | zdroj: Isifa.com

V ODS se rozběhla spekulace, že by měli být pražští zastupitelé ODS Ivan Vinš a Bohumil Zoufalík vyloučeni z ODS kvůli tomu, že nerespektovali usnesení vedení pražské ODS. Patrně vznikl vnitrostranický boj uvnitř ODS na Praze 10, neboť Šťastný se jich zastal, zatímco vlivný Tomáš Hrdlička podporuje jejich vyloučení.

„Regionální rada v plném rozsahu podpořila stanovisko klubu. To schválila všemi 20 hlasy. A všemi hlasy přijala stanovisko, že žádný z členů zastupitelstva za ODS nedá hlas pro jakékoliv personální změny,“ řekl primátor Bohuslav Svoboda (ODS) po jednání regionální rady.

Jestli se má vylučovat, tak i Svoboda s Nečasem

Zoufalík a Vinš, kteří jsou oba členy oblastního sdružení Praha 10, toto usnesení porušili a současně nevstoupili do klubu zastupitelů ODS. Je tedy vysoce pravděpodobné, že Svoboda navrhne jejich vyloučení z ODS, o čemž prosakují informace ze zákulisí.

Poslanec ODS a bývalý předseda pražské ODS Boris Šťastný se jich zastal a řekl, že pokud mají být lidé vylučováni kvůli porušování usnesení stranických orgánů, měl by být vyloučen z ODS její předseda Petr Nečas, Bohuslav Svoboda i další zastupitelé za ODS, kteří proti usnesení vedení pražské ODS podpořili vznik koalice ODS s TOP 09 na pražském magistrátu.

„Když jsem já jsem byl předsedou pražské ODS, primátor Svoboda uzavřel s TOP 09 a několika zastupiteli ODS koaliční smlouvu v přímém rozporu s usnesením vedení pražské ODS. Tehdy tento postup, který je v rozporu se všemi pravidly ODS, posvětil předseda ODS Petr Nečas. Pokud mají být nyní vyloučeni zastupitelé Zoufalík a Vinš z ODS za to, že porušili usnesení regionální rady, tak já říkám, že byl být z ODS vyloučeni i Bohuslav Svoboda i Petr Nečas, neboť nerespektovali a šli přímo proti usnesení stranického orgánu, a tím lacině prodali ODS Topce. V konečném důsledku tak připravili ODS po 22 letech o vládu v Praze a primátora,“ řekl ParlamentnímListům.cz Šťastný, který je členem ODS na Praze 10.

Zdroje: