Dnes je neděle 29. ledna 2023., Svátek má Zdislava
Počasí dnes -4°C Zataženo

Špidlo, nech se vyšetřit. Zemanovi lidé se nehezky vysmáli bývalému premiérovi

Špidlo, nech se vyšetřit. Zemanovi lidé se nehezky vysmáli bývalému premiérovi
Vladimír Špidla | zdroj: Parlamentnilisty.cz

před "komáří invazí" jako dopadem globálního oteplování a zvažuje české střechy osadit solárními panely. Zástupci a stoupenci SPOZ – Štengl, Dryml, Portova a Pecina ho za to tvrdě zkritizovali.

Podle Vladimíra Špidly jsou důsledky globálního oteplování zřejmé i pro naši republiku. „Malárie na Třeboňsku nebo v Podyjí by byla blbá,“ varoval před jedním z jeho možných krajních dopadů pro deník iDnes. To prý kdyby se u nás v budoucnu zalíbilo komárům přenášejícím malárii.

Jedno z možných řešení, které se podle Vladimíra Špidly nabízí, je osadit všechny české střechy solárními panely. Vychází z předpokladu, který se Vladimír Špidla dočetl v časopisu Vesmír, „že k plnému zásobení ČR by při desetiprocentním využití stačilo dva tisíce kilometrů čtverečních solárních panelů“. To je přibližně tři a půl krát plocha Prahy. Plocha všech střech, jak uvádí deník Referendum, má přitom v ČR tvořit tři tisíce pět set kilometrů čtverečních.

Špidla by se měl nechat vyšetřit na psychiatrii

„Pan Špidla by se měl znovu nechat vyšetřit psychiatrem,“ konstatoval senátor Vladimír Dryml. Podle jeho slov, už jednou ex-premiér absolvoval psychiatrickou hospitalizaci a při tom, co hlásá, by mu prý vyšetření opět neuškodilo. „Navíc Temelín není jen o elektřině, ale je to jedna z cest pro Českou republiku, jak se dostat z recese,“ konstatoval.

Špidla, jako stínový ministr životního prostředí, je podle Drymla další ranou, kterou si sociální demokracie zasadila. „Víte, pan Špidla je historik a je znát, že v problematice energetiky se skutečně nevyzná. Navíc si opravdu myslím, že kdyby vyhledal psychiatra, před tím, než do politiky vstoupí, že by tím české zemi velmi, velmi prospěl,“ kroutí hlavou senátor. Stačí si prý připomenout, že fotovoltaika, kterou i teď pan Špidla propaguje, a na kterou národ tvrdě doplácí, je projektem právě sociální demokracie. „On i jako eurokomisař přece propagoval fotovoltaiku. Bylo to dítko sociální demokracie a eurohujerů,“zopakoval rozčileně. „Jeho (Špidlův) návrat do politiky bude nejspíš šokem pro nás pro všechny,“ dodal na závěr senátor Vladimír Dryml.

Jsme zastánci jádra, i když má každá varianta své nedostatky

„Mě by zajímalo, co by chtěl pan Špidla dělat, až bude málo sluníčka,“ konstatoval předseda SPOZ Zdeněk Štengl. „My jsme jednoznačně zastánci jádra, i když,“ jak připustil, „každá varianta má své nedostatky,“ dodal. V případě málo slunečného počasí, je prý zvědav, čím by si prý pan Špidla asi svítil.

Zdroje: