Počasí opět trhá teplotní rekordy. Tentokrát z roku 1891!

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

V Olomouckém kraji dnes padly teplotní rekordy na všech sledovaných stanicích. O jeden stupeň Celsia byl překonán dosavadní rekord v Přerově z roku 1891. Nejtepleji bylo v Olomouci, kde meteorologové naměřili 30,9 stupně Celsia, řekla dnes Barbora Tobolová z ostravského pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu.

V Přerově se bude teplotní maximum pro 2. květen přepisovat po 121 letech. Zatímco v roce 1891 tam meteorologové naměřili 29 stupňů Celsia, dnes zaznamenali 30 stupňů Celsia. 
V Olomouci dnes bylo nejtepleji za posledních 66 let, teplotní rekord z roku 1946 byl překročen téměř o tři stupně Celsia.

V Bělotíně na Přerovsku padl rekord z roku 2005, který činil 27,7 stupně Celsia. Dnes tam bylo o více než dva stupně Celsia tepleji. Rekord hlásí i Jeseník, kde naměřili 26 stupňů Celsia. Před sedmi lety tam bylo o 0,6 stupně Celsia méně.

Teplotní rekordy padají v Olomouckém kraji i celém Česku od pátku. Ve čtvrtek již ale bude chladněji, teploty dosáhnou 24 až 27 stupňů Celsia. Bude polojasno až oblačno, odpoledne se vyskytnou na většině území kraje přeháňky a bouřky.

Tagy: rekord teploty Olomoucko meteorologové

Zdroje: ČTK