Aktivisté z Brna zahájili soutěž reklam Sexistické prasátečko

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Aktivisté z hnutí Nesehnutí dnes v Brně přelepili tři podle nich sexistické billboardy nálepkami. Zahájili tak čtvrtý ročník soutěže Sexistické prasátečko, informovala při akci spojené s přelepováním Petra Havlíková z hnutí.

Kolemjdoucí tak mohli u vybraných reklam v Brně vidět šestici mladých lidí, kteří reprezentovali typické postavy z reklam. Na židli na chodníku seděl muž a pil pivo, vedle něj stála vyzývavě oděná žena či žena v zástěře a s vařečkou. Po kapotě poblíž stojícího auta se vinuly dvě dívky, které měly na těle připevněné obrázky koz a bobra.

Aktivisté přelepili nápisem Sexistická reklama například billboard, na kterém je viditelně unavená starší žena v natáčkách. Má lákat na centrum regenerace, které aktivisté pozměnili na "degeneraci". "Vybrali jsme si reklamu, která je symbolická tím, že sedí do degenerovaného konceptu reklamního světa," řekla Havlíková s tím, že aktivisté billboardy nepoškozují a připevněné nápisy půjdou jednoduše sundat.

Dnešní akcí začal čtvrtý ročník soutěže o nejvíce sexistickou reklamu s názvem Sexistické prasátečko. Lidé mohou návrhy billboardů posílat ode dneška do konce léta a na podzim je porota vyhodnotí. Loni bylo nominovaných 91 billboardů, vyhrála reklama Komerční banky nazvaná Užij si první bankovní styk.

Tagy: Brno aktivisté hnutí billboard

Zdroje: ČTK