Dnes je středa 8. února 2023., Svátek má Milada
Počasí dnes 0°C Skoro jasno

Paraguay zatkla muže, který znásilnil 10letou holčičku

Paraguay zatkla muže, který znásilnil 10letou holčičku
Gilberto Benitez Zarate podle policie znásilnil svou 10letou nevlastní dceru, který v důsledku toho otěhotněla | zdroj: Profimedia

Paraguayské policii se podařilo zatknout dvaačtyřicetiletého Beniteza Gilberta Zarateho, kterého podezírá ze znásilnění jeho desetileté nevlastní dcery. Ta následně otěhotněla, ale úřady jí interrupci nechtějí povolit.

Zadržený muž se obviněním brání a tvrdí, že je nevinný. Až se dítě narodí, bude požadovat testy DNA, které by měly určit, zda je skutečně otcem.

"Byl jsem s hromadou žen a žádná z nich neotěhotněla," citovala ho stanice CNN. Pokud bude uznán vinným, hrozí mu za znásilnění až 15 let vězení.

Organizace bojující za lidská práva se snaží přesvědčit úřady, aby dívence vážících pouhých 34 kilo povolily potrat. Argumentují tím, že by její dětské tělo nemuselo porod přežít. Vláda země, kde je potrat povolený jen ve velmi výjimečných případech, však odmítla.

"Těhotenství nebude přerušeno. Potrat jsme už zcela vyloučili," prohlásil paraguayský ministr zdravotnictví Antonio Barrios. Jedním z důvodů je údajně i to, že dívenka je už v pátém měsíci.

Zdroje: