Dnes je úterý 31. ledna 2023., Svátek má Marika
Počasí dnes 0°C Smíšené přeháňky

Osiřelá Praha: Podívejte se na známá místa bez davů lidí

Osiřelá Praha: Podívejte se na známá místa bez davů lidí
Nezvyklý pohled na Karlův most | zdroj: Profimedia

Pandemie koronaviru všude po světě k nepoznání změnila metropole, jejichž ulice do momentální krize kypěly životem. Výjimkou není ani naše hlavní město. Podívejte se, jak opatření proti nákaze vylidnily ulice Prahy. 

Představit si centrum Prahy bez tisícihlavých davů, které neustále proudí ulicemi sem a tam, pro nás bylo už několik desítek let prakticky nemožné. Některá nejprofláklejší místa hlavního města bývají především během turistické sezóny tak zasekaná, že je člověk opravdu rád, když se mu hustým davem podaří snadno proklouznout na druhou stranu.

Tohle všechno ale momentálně změnil virus COVID-19 a opatření s ním spojená. Podobně jako všude po světě, kde pandemie řádí, i lidé v Praze zůstávají převážně doma, většina obchodů je zavřená, restaurace a občerstvení fungují jen napůl a turistický ruch prakticky utichl. 

Centrum Prahy tak doslova osiřelo, místní ulice už nejsou tepny plné života, ale připomínají spíše město duchů z nějakého hororu. Památky a známá místa, které jindy přitahují denně tisíce lidí a jsou obklopeny desítkami stánků se suvenýry, stojí momentálně majestátně sami uprostřed zdánlivě pustého města. Prohlédněte si v přiložené galerii nezvyklé fotky centra Prahy bez obrovských davů. 

Zdroje:
Vlastní