Dnes je pondělí 30. ledna 2023., Svátek má Robin
Počasí dnes -2°C Občasný déšť se sněhem

OMIŠ – malé město, velké dobrodružství

OMIŠ – malé město, velké dobrodružství
zdroj: tisková zpráva

Omiš – městečko na ústí řeky Cetiny, vzdálené od Splitu pouhých 25 km. Jedinečné svým spojením řeky, moře a hor, hrdé historie a bohatého kulturního dědictví.

Nikde není tolik rozmanitosti a protikladů na tak malém prostoru! Od chráněné krajiny kaňonu Cetiny, vysokých pohoří Mosor a Dinara, která se svažují až ke křišťálově čistému moři, Omišské riviéry, písečných a oblázkových pláží a zátoky Vruja po slavné Poljice a jiné vesnice omišského vnitrozemí, které hrdě střeží atmosféru starých časů.

5434-5436 zdroj: tisková zpráva

V Omiši si můžete užívat kulturu, odpočinek na pláži, výlety a procházky, ale i aktivní dovolenou, a proto je ideální destinací pro milovníky adrenalinových zážitků, dobrodružství a neobvyklých zkušeností.

Zipline – nejlepším způsobem, jak během tříhodinového dobrodružství zažít kaňon řeky Cetiny, je zipline. Jak moc je skvělý? Tak, jak je skvělá jízda na 2 km dlouhých lanech. 

Zip_line zdroj: tisková zpráva

Tematické stezky, hiking a treking – z Omiše lze po dobře upravených stezkách snadno vystoupat na nejvyšší vrcholy okolních hor, k pevnostem, překrásným vyhlídkám a malebným vesničkám. 

Volné lezení – bez ohledu na to, zda teprve děláte své první horolezecké krůčky, nebo vážně testujete své možnosti, vás na vrcholu čeká fantastická odměna – pohled na červené střechy starého města, dalmatské ostrovy nebo kaňon Cetiny. 

IMG_5791-1 zdroj: tisková zpráva

Rafting – dobrodružství na řece vhodné pro všechny milovníky adrenalinu! 

Kayaking – v malých kajacích pro jednu nebo dvě osoby je možné prozkoumat i ta nejskrytější zákoutí kaňonu. 

Night_scene zdroj: tisková zpráva

Canyoning – neexistuje lepší způsob, jak poznat kouzlo řeky Cetiny, než canyoning, adrenalinový zážitek, který kombinuje procházku řekou, koupání pod vodopády a překonávání říčních peřejí. 

Beach zdroj: tisková zpráva

Potápění – Omišská riviéra je pravým rájem pro potápěče: od mělkých podmořských plání dostupných všem až po hluboké a skryté útesy pro zkušené potápěče. 

layak-adventure-omis10 zdroj: tisková zpráva

Gastronomie

Díky bouřlivé historii se v oblasti Omiše po staletí mísily různé gastronomické vlivy: pokrmy připravené na grilu a pokrmy pod pekou (železný poklop) jsou první zastávkou na omišské gastronomické cestě, která pokračuje dobrými víny, říčními a mořskými rybami a olivovým olejem. Proslulé delikatesy jako dalmatský pršut a poljičský soparnik řadí Omiš mezi destinace, které také jídlem oslavují život. 

Food zdroj: tisková zpráva

Události

Omiš je destinace, která oplývá událostmi: mezinárodní Moto párty, Výtvarná kolonie, Festival moderního umění, rybářské večery, večery soparniku, sportovní akce jako Omišský plavecký maraton a běžecký půlmaraton, Jarní trekkingový pohár a mezinárodní závody Dalmácie Ultra Trail a četné manifestace, které pečují o kulturní dědictví a chrání jej před zapomněním jako Omiš Summer Treat Fest a Pirátská bitva, jsou jen některé z nich.

Omiš je zvláště pyšný na tradici známého Festivalu dalmatských klap dlouhou půl století.

Festival zdroj: tisková zpráva

Ubytování

Kromě soukromého ubytování, které ve větší části omišského regionu převládá, si v Omiši můžete užívat i pobyt v hotelech v centru města nebo přímo u moře. Milovníky kempování potěší kempy v centru města stejně jako ty na pobřeží, které nabízejí pocit samoty a intimity.

Vnitrozemí Omiše nabízí ubytování v autentickém prostředí, zatímco na Omišské riviéře téměř všechny domy a apartmány nabízejí neodolatelný výhled na moře. Pro každého něco.

prclaneklogo_dalsismall zdroj: tisková zpráva