Dnes je úterý 19. ledna 2021., Svátek má Doubravka
Počasí dnes 1°C Občasný déšť se sněhem

Okamura: Novináři lynčují Davida Ratha. Je to odporné

Okamura: Novináři lynčují Davida Ratha. Je to odporné
zdroj: Mediafax

Podnikatel a možný kandidát na prezidenta Tomio Okamura se zlobí na média. Kauza poslance a bývalého hejtmana Davida Ratha se ho totiž dotkla. Především jej ale rozlítila média, neboť ta, aniž by měla důkazy a dokonce přesné informace, už předem v mediálním lynči odsoudila člověka, který je zatím jen obviněn. A to se Okamurovi hrubě nelíbí.

Není snad v Česku nikoho, koho by případ a obvinění Davida Ratha nechaly klidným. Na jedné straně se politici předhánějí v názorech na to, proč by měl Rath složit co nejrychleji poslaneckou funkci, na druhém břehu pak stojí novináři, kteří předkládají čtenářům možné vysvětlení celé korupční kauzy. Ovšem právě média děsí Tomia Okamuru.

„Média, aniž by měla důkazy a dokonce přesné informace, už předem v mediálním lynči odsoudila člověka, který je zatím jen obviněn. Není to ale poprvé, co dochází k mediálnímu lynči. Způsob referování o obviněném je odporný, i kdyby v dané kauze vinen byl - pokud je náhodou nevinen, tak je to ještě horší,“ svěřil se pro ParlamentníListy.cz Okamura.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,130 26,210
USD 21,540 21,660
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma