Dnes je úterý 31. ledna 2023., Svátek má Marika
Počasí dnes 2°C Smíšené přeháňky

O Fischerovy milionové dluhy po kampani se postará podnikatel Winterstein

O Fischerovy milionové dluhy po kampani se postará podnikatel Winterstein
Jan Fischer | zdroj: Mediafax

Milionové dluhy po prezidentské kampani Jana Fischera zaplatí jeho rodinný přítel, pražský podnikatel Tamir Winterstein. Píše o tom deník MF Dnes, kterému informaci potvrdil sám neúspěšný kandidát. "S panem Wintersteinem se velmi dobře známe, o problémech s dluhem jsme spolu samozřejmě mluvili. A dohodli jsme se, že se ujme práce na jeho umoření," uvedl Fischer.

Pražský developer, jenž je v obchodním rejstříku veden pod jménem Tomáš Winterstein, je zcela novým sponzorem expremiéra. Proč se nyní rozhodl Fischerovi miliony věnovat, se listu nepodařilo zjistit.

Fischer nejdřív jednal s Chrenkem

Fischer už dříve potvrdil, že jeho dluh za předvolební propagaci činí několik milionů korun, podle MfD je to sedm až osm milionů korun. Deníku před několika dny řekl, že na uhrazení dlužné částky se domlouvá se svým největším sponzorem, miliardářem Tomášem Chrenkem. Podnikatel však uvedl, že o žádném dalším daru nejedná.

Bývalý premiér nejdřív svého nového sponzora tajil. Pak ale připustil, že se jedná o rodinného přítele.

Winterstein umoří Fischerovy dluhy ze soukromých financí

Winterstein řídí a spoluvlastní společnost Lighthouse Group, která v Praze staví administrativní paláce a také stovky nových bytů. Vybudovala též Galerii Harfa. Fischerův zachránce je bratislavský rodák, ale v šestnácti letech odešel s rodiči do Izraele. Před více než deseti lety zamířil do Česka. Podle deníku zdůrazňuje, že podniká bez politických kontaktů.

Zdroje: