Nejen ČEZ. Podnikavá Kleslová brala statisíce od dalších státních firem

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 20. 10. 2015 14:38) - Aktuality autor: art

Starostka Prahy 10 Radmila Kleslová nepracovala jen pro ČEZ, ale také pro několik dalších státních či polostátních firem, od kterých brala stovky tisíc měsíčně – třeba pro Správu železniční dopravní cesty (SŽDC) nebo pražský dopravní podnik. Přišel s tím v úterý Český rozhlas. Aféra kolem ČEZu stála Kleslovou křeslo místopředsedkyně ANO.

Kleslová prý pracovala i pro pražské městské firmy

Kleslová prý pracovala i pro pražské městské firmy,zdroj: Profimedia.cz

Podle Kleslové nešlo o střet zájmů. "Má advokátní kancelář poskytovala právní služby řadě významných společností. Vztah advokáta a klienta je ze zákona důvěrný, a proto se nebudu ke klientům mé kanceláře více vyjadřovat," sdělila Českému rozhlasu, který smlouvy získal podle zákona o svobodném přístupu k informacím.

Hnutí ANO angažmá Kleslové ve státních a polostátních firmách řešit nechce. Předseda sněmovního klubu ANO Jaroslav Faltýnek novinářům řekl, že Kleslová už rezignovala na post místopředsedkyně hnutí, takže není co řešit. 

Kleslová pracovala například od konce roku 2013 do dubna 2014 za 95 tisíc korun měsíčně pro SŽDC, České dráhy ji od roku 2011 do července 2015 platily 40 tisíc korun měsíčně.

"S advokátní kanceláří paní Kleslové již nespolupracujeme. Smlouva byla po vzájemné dohodě vypovězena na jaře tohoto roku a po uplynutí sjednané doby skončila na konci července. Důvodem byla pracovní vytíženost paní Kleslové," řekl mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

Kleslová nedávno odešla z vedení ANO kvůli smlouvě s ČEZ, kterou kritizoval i předseda hnutí a ministr financí Andrej Babiš. Dozorčí rada energetické firmy v září potvrdila, že společnost Kleslové platila 100 tisíc měsíčně. Závažné pochybení ale rada při prověrce plateb nenašla. Kleslová se s ČEZ dohodla, že smlouvu ke 30. září ukončí.

Kleslová, která je také starostkou Prahy 10, rovněž zastává funkce v některých pražských městských firmách. Je členkou představenstva společnosti Pražská teplárenská a předsedkyní dozorčí rady Pražské energetiky. Díky těmto angažmá přijde až na miliony korun ročně, uvedly již dříve Lidové noviny.

Tagy: Česko Praha domácí hnutí Ano česká politika komunální politika korupce a úplatkářství

Zdroje: ČTK,Český rozhlas