Kleslová bere od ČEZu 100 tisíc měsíčně. Obratem napadla Wagenknechta

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 2. 9. 2015 12:37) - Aktuality autor: art

Místopředsedkyně ANO a starostka Prahy 10 Radmila Kleslová si každý měsíc přilepší o 100 tisíc korun, které dostává od ČEZu mimo jiné za poradenské služby. Kleslová potvrdila dohodu s polostátní elektrárenskou firmou, k částce se ale nevyjádřila. Se zprávou přišel portál Neovlivni.cz s odkazem na emailovou korespondenci bývalého náměstka ministra financí Lukáše Wagenknechta s kolegou v dozorčí radě ČEZu. 

Místopředsedkyně ANO Radmila Kleslová

Místopředsedkyně ANO Radmila Kleslová,zdroj: Profimedia.cz

Wagenknecht si chce před čtvrtečním jednáním dozorčí rady prověřit faktury včetně přesného rozpisu uhrazených plateb po měsících, dokladů o odvedené práci, a také všech dalších smluv ČEZ s Kleslovou od roku 2000.

"Podle smlouvy je předmětem plnění 'poskytování poradenských služeb a předkládání pravidelných měsíčních zpráv o plánu legislativních a nelegislativních prací vlády a Parlamentu ČR v roce 2015'" s měsíční odměnou 100 tisíc," napsal Wagenknecht do emailu. "Počítám, že se o tom budeme na dozorčí radě bavit," uvedl člen kontrolního orgánu Vladimír Vlk.

Kleslová tvrdí, že s ČEZ má její právní kancelář standardní smlouvu. "ČEZ je mým klientem od roku 2000. Jsem vázaná mlčenlivostí o mých vztazích s klientem," odmítla komentovat konkrétní částku.

Podle ní Wagenknecht zneužívá svou pozici v dozorčí radě k politickému boji. "Je to flagrantní porušení povinnosti člena dozorčí rady ČEZ," dodala.

Babiš se tím vůbec nehodlá zabývat. "Já nevidím důvod to řešit. Paní Kleslová tam má smlouvu 15 let a je to otázka ČEZ. Pokud ČEZ ji potřebuje, tak ať ji má, pokud ji nepotřebuje, tak ať ji zruší. Předpokládám, že ČEZ nedává peníze jen tak," uvedl předseda ANO. Ministerstvo financí spravuje většinový státní podíl ve společnosti ČEZ.

Společnost ČEZ dosud nechtěla detailní informace o spolupráci s Kleslovou zveřejnit. Firma pouze uvedla, že s ohledem na její politické angažmá smlouvu přehodnocuje.

Server Neovlivni již dříve informoval, že Kleslová na Wagenknechta tlačila, aby se o její aktivity v ČEZ nezajímal. Místopředsedkyně ANO tyto informace popřela.

Babiš odvolal Wagenknechta z pozice svého náměstka v červnu. Podle serveru to bylo právě poté, co si Wagenknecht stěžoval na nátlak ze strany Kleslové. Babiš ale důvod odvolání neuvedl.

Tagy: Česko domácí hnutí Ano česká politika

Zdroje: ČTK