Dnes je pondělí 16. května 2022., Svátek má Přemysl
Počasí dnes 27°C Oblačno

Nečas zachráněn. Tluchořův puč v ODS zatím uhašen

Nečas zachráněn. Tluchořův puč v ODS zatím uhašen
zdroj: Mediafax

Podle informací ParlamentníchListů.cz se "tluchořovský puč" proti předsedovi ODS a premiéru Petru Nečasovi v ODS nerozšíří. K usnesení středočeské ODS Petra Tluchoře se další regiony s velkou pravděpodobností nepřidají.

Usnesení této organizace nepodpořil ani klíčový politik ODS, místopředseda strany Pavel Drobil. Výkonná rada ODS se v pondělí shodla, že podporuje projekt reformní vlády a kroky premiéra Petra Nečase. „Podporuji usnesení výkonné rady a grémia, které podporují trojkoaliční projekt reformní vlády a kroky premiéra Petra Nečase," řekl ParlamentnímListům.cz Pavel Drobil, aniž chtěl komentovat usnesení středních Čech.

Šťastného Praha na straně premiéra

V úterý se proti usnesení středočeské ODS, která vyzvala, aby ODS jednala o dvoukoaliční vládě bez účasti Věcí veřejných, silně ohradila pražská organizace ODS se svým předsedou Borisem Šťastným.

„Svým usnesením jsme ukázali, že stojíme pevně za premiérem a předsedou ODS Petrem Nečasem a vymezili jsme se tak jasně proti kritice jeho kroků ze strany některých politiků ODS a proti tomu, že středočeská ODS a Petr Tluchoř premiérovi de facto vyhlásili válku. Jinak totiž usnesení jejich regionální rady interpretovat nelze. Podporujeme jednoznačně reformní úsilí této vlády, neboť reformy jsou pro tuto zemi nezbytné," řekl ParlamentnímListům.cz šéf pražské ODS Boris Šťastný.

Celý článek na ParlamentniListy.cz