Dnes je neděle 29. května 2022., Svátek má Maxim a Maxmilián
Počasí dnes 17°C Dešťové přeháňky

Nečas je zbabělec. Bárta jako Hitler, glosuje Rath

Nečas je zbabělec. Bárta jako Hitler, glosuje Rath
zdroj: Mediafax

Středočeský hejtman David Rath (ČSSD) si ohledně hodnocení dění v současné vládní koalici servítky rozhodně nebere. Z námitek vůči jejím jednotlivým členům se vypsal na serveru Vaševěc.cz.

Dění v současné vládní koalici přidělává na čelech opozičních politiků nejednu vrásku. Nad vládními rošádami kroutí hlavou i středočeský hejtman David Rath (ČSSD).

Bártův "Mein Kampf"

"Na to co předvádí Petr Nečas jako premiér vlády se fakt už nedá dívat. Zesměšňuje sám sebe v přímém přenosu. Poté, co pochopí, že Bárta s jeho ABL dlouhodobě plánuje jakýsi malý antidemokratický puč, tak razantně vystoupí, že ABL musí pryč z vlády."

"Bárta stvořil v manažérské řeči svůj „Můj boj" za ovládnutí politiky i byznysu v naší zemi," přirovnal na serveru Vaševěc.cz Rath odstupujícího šéfa dopravy nepřímo k Adolfu Hitlerovi, jehož kniha Mein Kampf se stala pomyslnou biblí fašistického Německa.

Nečas bouchl do stolu, pak ho odvaha přešla

Rath prý na pár dnů sice dokonce začal podporovat premiéra Petra Nečase (ODS), záhy ale obrátil. "Premiér správně bouchl do stolu a já jsem se mu v duchu omluvil, že jsem až doposud žil v domnění, že je vše jiné než odvážný chlap. Odvaha mu vydržela jen pár dní. Nastalo to poté, co prezident prohlásil, že  Bártův „Můj boj" nečetl, a tak asi neexistuje a všichni by se měli domluvit, aby naše stabilní vláda vydržela alespoň pár dalších měsíců. Petr Nečas tedy začal rekonstruovat svůj kabinet. Jeho snaha předčila všechna očekávání. ABListé ve vládě zůstávají, najednou premiérovi až zas tak nevadí," zkritizoval vládní personální změny Rath.

Celý článek na ParlamentniListy.cz