Dnes je neděle 29. ledna 2023., Svátek má Zdislava
Počasí dnes -1°C Oblačno

Náhoda? V Rusku vypadli z okna již tři lékaři

Náhoda? V Rusku vypadli z okna již tři lékaři
Natalja Lebeděvová. | zdroj: Pixabay

Počet infikovaných koronavirem v Rusku rapidně roste a tamní lékaři čelí obrovskému tlaku - jak kvůli počtům pacientů, tak i ze strany nadřízených a vlády. Situaci jim komplikuje též mizerný stav ruského zdravotnictví. Pár lékařů se pokusilo pracovní podmínky kritizovat. A náhodou pak vypadli z okna. 

Nejnovější tragický případ se stal ve Voroněži, kde dvojice lékařů nedávno zveřejnila informaci, že vedení nemocnice nutí lékaře pracovat, i když se u nich prokáže koronavirová infekce. Jeden z nich, u kterého byla skutečně zjištěna nákaza, pak nešťastnou náhodou vypadl z okna. Pád sice přežil, jeho stav je ale těžký a bojuje o život. 

lekari Video s oběma lékaři | zdroj: Instagram

Po pádu ještě žila též lékařka Jelena Nepomňaščaja z Krasnojarsku. O svůj život bojovala týden - neúspěšně. Téměř padesátiletá matka dvou dětí protestovala proti umisťování covid-pozitivních pacientů v nemocnici pro veterány, ve které pracovala. Zdůvodňovala to tím, že na infekční pacienty personál nemocnice není vyškolen a připraven. 

V druhé polovině dubna zemřela lékařka Natalja Lebeděvová z Hvězdného městečka. Také ona vypadla z okna. Ruský tisk původně spekuloval, že spáchala sebevraždu. Údajně se proti ní objevila obvinění, že nese zodpovědnost za to, že se několik jejích podřízených nakazilo koronavirem. V tuto chvíli se příčina její smrti vyšetřuje. 

Zdroje:
Vlastní