Kyjev přišel o doněcké letiště, v zajetí je 16 ukrajinských vojáků

- Aktuality autor: roj

Ukrajinská armáda se podle povstalců stáhla z doněckého letiště. Kyjev přiznal, že přišel o kontrolu klíčového nového terminálu. Během útoku separatistů na letiště bylo zajato 16 vojáků.

Doněcké letiště je v troskách, ale nadvládu nad ním hlásí povstalci

Doněcké letiště je v troskách, ale nadvládu nad ním hlásí povstalci,zdroj: Profimedia.cz

Pokud by se informace o tom, že ukrajinští vojáci areál opustili, potvrdila, znamenalo by to po 242 dnech konec bojů o letiště. Z něj však stejně po dlouhých bojích nezbylo téměř nic. A zbytek podle serveru Cenzor vojáci zničili před ústupem. "Starý i nový terminál i řídící věž jsou zcela zničeny," uvedl server.

V ukrajinských médiích se už objevují výzvy k potrestání generálů, kteří nezabránili povstalcům převzít nad letištěm kontrolu. Akci podle výtek nezvládli, protože navíc padlo do zajetí 16 vojáků, včetně velitele ukrajinské letištní obrany.

Proruští separatisté prohlašují, že se zajatci nebudou mít žádné slitování. Je pravděpodobné, že si na nich mimo jiné budou pomstít za dnešní útok na tramvajovou zastávku v Doněcku, během něhož zemřelo minimálně 13 lidí. "Půjdou pěšky z letiště až na tramvajovou zastávku, kde budou prosit za odpuštění," prohlásil vůdce povstalců Alexandr Zacharčenko.

Tagy: Ukrajina Doněck Doněcká oblast boje na východě Ukrajiny

Zdroje: ČTK