Dobyli jsme doněcké letiště, tvrdí shodně Ukrajinci i separatisté

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 19. 1. 2015 16:09) - Aktuality autor: roj

Boje o doněcké letiště na východě Ukrajiny zřejmě jen tak neskončí. A to přesto, že jak ukrajinská armáda, tak proruští povstalci tvrdí, že letiště už mají pod svou kontrolou. V Doněcku se však nebojuje jen na letišti, dělostřelecký granát dnes zasáhl dětskou nemocnici.

Okolí doněckého letiště je téměř srovnané se zemí

Okolí doněckého letiště je téměř srovnané se zemí,zdroj: Profimedia.cz

Proruští separatisté minulý týden v pátek oznámili, že mají letiště v Doněcku pod kontrolou a ještě během dnešního dopoledne tvrdili, že kontrolu nad areálem neztratili.

"S jistotou mohu říci, že veškeré pokusy ukrajinských jednotek dobýt letiště... ztroskotaly. Ukrajinská armáda utrpěla obrovské ztráty," uvedl podle agentury TASS vůdce doněckých rebelů Alexandr Zacharčenko.

To samé, tedy to, že objekt je v jejích rukách, však tvrdí ukrajinská armáda. A to přesto, že ji za posledních 24 hodin mohutně ostřelovali separatisté.

Podle kyjevského ministerstva vnitra bylo v doněcké oblasti zabito devět lidí a dalších 44, včetně čtyř dětí, bylo zraněno.

Tvrdé boje se samozřejmě projevily i na stavu letiště, podle reportéra ČT Miroslava Karase je hlavní letištní areál téměř srovnán se zemí.

Boje pokračují i v dalších oblastech Doněcku, dělostřelecký granát zasáhl kardiologické oddělení nemocnice v centru města. Zraněni byli dva lékaři a pět pacientů. I zde oba tábory svalují vinu jeden na druhého.

Tagy: Rusko Ukrajina Doněck boje na východě Ukrajiny

Zdroje: ČTK