Dnes je pondělí 30. ledna 2023., Svátek má Robin
Počasí dnes -2°C Občasný déšť se sněhem

Krnáčová zuří kvůli Stropnickému. Objednal si předražené posudky

Krnáčová zuří kvůli Stropnickému. Objednal si předražené posudky
Matěj Stropnický nenaštval Krnáčovou poprvé | zdroj: Profimedia

Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) se prý chystá podat trestní oznámení na svého náměstka Matěje Stropnického ze Strany zelených. Objednal si totiž drahé právní posudky. A ještě navíc se to pak pokoušel zamaskovat. 

O co jde? Podle dvou zdrojů z pondělní koaliční rady primátorka Krnáčová řekla, že podá trestní oznámení na náměstka Matěje Stropnického, protože zadal právní analýzy na právní předpisy Prahy. Tato dvoudenní analýza přišla podle našich informací na částku přesahující dvě stě tisíc korun.

Stropnickému podle našich zdrojů došlo, že "přestřelil", a pak se prý navíc měl snažit nutit úředníky, aby antedatovali zadání tak, aby částka nevypadala hrozivě a rozložila se do jednoho měsíce. Což by znamenalo, že úředníky fakticky nutil k podvodnému jednání. Podobný výklad chování potvrdil i nejmenovaný úředník radnice. "Ano, vnímalo se to, jak popisujete," sdělil.

Vztahy mezi Stropnickým a Krnáčovou jsou napjaté již delší dobu. "Někde v jeho výchově se stala chyba. Má nedostatek pokory, zkušeností. Pro mě je velice těžké mu něco vysvětlovat. Řízení magistrátu není sport nějakého aktivisty. To je práce na celý úvazek," zkritizovala mladého Stropnického Krnáčová již před týdnem.  

"Včera jsem Radě HMP navrhla, aby uložila ředitelce magistrátu prověření podezření na spáchání trestného činu. Podezření se týkalo postupu při objednávání právních služeb v souvislosti s řešení PSP (stavebních předpisů, pozn. red.). Rada tento návrh přijala a uložila ředitelce magistrátu, aby do 24.března 2015 informovala Radu o výsledku prověřování. Pokud výsledky prověřování potvrdí podezření na spáchání trestného činu, je ředitelka povinna zpracovat a podat trestní oznámení," sdělila ParlamentnímListům.cz primátorka Adriana Krnáčová.

Stavební předpisy: zmatky a chaos

"Zmatky kolem PSP vytváří nejistotu ohledně plánování projektů. Nově připravované projekty může taková nejasnost výrazně zbrzdit," tvrdí generální ředitel Finepu Tomáš Pardubický. Podobný názor má i ředitel a jednatel YIT Stavo Vladimír Dvořák. "Neplatnost Pražských stavebních předpisů se v každém případě projeví negativně na rozvoji developerského trhu," varuje Dvořák. Podle předsedy představenstva Central Group Dušana Kunovského je nejasná budoucnost tohoto předpisu pro fungování trhu zcela destruktivní.

Policie si navíc před několika týdny vyžádala z pražského magistrátu materiály o Pražských stavebních předpisech, řekla mluvčí magistrátu Petra Hrubá. Korespondenci s magistrátem mají předložit i další instituce, které s ním o předpisech komunikovaly. O tom, že je kvůli předpisům podáno trestní oznámení, se spekulovalo už v prosinci, bývalý primátor Tomáš Hudeček to tehdy odmítl. Pražské stavební předpisy jsou prováděcí vyhláškou stavebního zákona, v platnost vešla loni v říjnu. Ministerstvo pro místní rozvoj její platnost ale pozastavilo.

vice-parlamentni-listy zdroj: Parlamentnilisty.cz


Zdroje: