Za problémy Blanky může ne jeden, ale víc debilů, rozohnila se primátorka Krnáčová

- Aktuality autor: roj

Pražská primátorka Adriana Krnáčová kritikou na adresu lidí zodpovědných za to, že kabely v tunelu Blanka nebyly voděodolné, rozhodně nešetří. Dnes ji ještě vyostřila – za problémy tunelu podle ní může "ne jeden, ale více debilů". Chce kvůli tunelu sestavit parlamentní vyšetřovací komisi.

Pražská primátorka Adriana Krnáčová často používá podobný slovník jako její šéf Andrej Babiš

Pražská primátorka Adriana Krnáčová často používá podobný slovník jako její šéf Andrej Babiš,zdroj: Profimedia.cz

Parlamentní komise by měla podle primátorky připravit analýzu projektu. V současné době vedení města jedná s dodavatelem technologické části tunelu, firmou ČKD Praha DIZ.

Na dnešním jednání se ale shodli jen na tom, že si předají další dokumenty. Čeká se zároveň na šetření pojišťoven a znalecký posudek, který má určit, kolik kabelů bude potřeba vyměnit.

Krnáčová považuje dodavatele za nespolehlivé a za problémem podle ní stojí "zločinecká spolčení, které chce pravděpodobně z Prahy vytáhnout co nejvíc peněz". 

Mnohem více ale zaujala její slova z tohoto týdne o tom, že za vadné kabely zřejmě může "nějaký debil", který nepočítal s tím, že je v tunelu vlhko.

Dnes svá slova ještě více vyostřila. "Chci se omluvit za to minulé vyjádření, že na tom stavu, v který se nachází na tunelu Blanka, že za to může debil. Já jsem zjistila, že je tam podstatně více debilů, kteří za to můžou," uvedla s tím, že jí dochází trpělivost.

Termín otevření tunelového komplexu Blanka je nyní ve hvězdách, nejpravděpodobněji se jeví začátek příštího roku. Podle znaleckého posudku, ze kterého citovalo Aktuálně.cz, je potřeba vyměnit více než 90 procent kabelů.

Tagy: Česko Praha tunel Blanka pražský magistrát

Zdroje: ČTK