Krnáčová chce udržet koalici, Stropnického neodvolá

- Aktuality autor: pal

Náměstkovi Matěji Stropnickému by se mohly vrátit do gesce pražské stavební předpisy. Ve čtvrtek to připustila primátorka Adriana Krnáčová, která svému náměstkovi stavební předpisy v minulosti odebrala a jako důvod uvedla jeho neschopnost. Způsobila tím roztržku mezi koaličními partnery z pražské radnice.  

Podle Krnáčové by mohl Stropnický zase rozhodovat o stavebních předpisech

Podle Krnáčové by mohl Stropnický zase rozhodovat o stavebních předpisech,zdroj: Profimedia.cz

"Jakmile budou pražské stavební předpisy po notifikaci, tak klidně mu můžou být zase navráceny do gesce. Teď ten proces probíhá a dopracováváme připomínky, pak budou odeslány na ministerstvo a k notifikaci a pak se mohou zase vrátit zpátky," řekla.

V rámci koaliční krize, kterou odebrání kompetencí způsobilo, ANO a ČSSD požádaly o Stropnického odvolání. Krnáčová v souvislosti s PSP uvedla, že Stropnický je neschopný.

 "Pro mě je Matěj Stropnický velice inteligentní člověk, jenom v podstatě asi nezvládá některé procesy, které je potřebné ošetřit. Pro mě to nevypadá tak, že bych s Matějem Stropnickým nemohla spolupracovat, já jsem ho ani nechtěla odvolávat, což jsem nakonec řekla," uvedla dnes Krnáčová.

Odvolat Stropnického se společně s ostatními radními dnes na jednání zastupitelů neúspěšně pokusila opozice. Koaliční zastupitelé hlasovali proti nebo se zdrželi hlasování.

Hnutí ANO, které v Praze vyhrálo volby, má s ČSSD a Trojkoalicí v 65členném zastupitelstvu nejtěsnější většinu 33 hlasů.

Tagy: Česko Praha domácí ANO 2011 pražský magistrát

Zdroje: ČTK