Dnes je pátek 15. ledna 2021., Svátek má Alice
Počasí dnes -3°C Sněhové přeháňky

Kalousek: Protestů a la Řecko se nebojím, naše odbory to pochopí

Kalousek: Protestů a la Řecko se nebojím, naše odbory to pochopí
zdroj: Archiv

Ministr financí Miroslav Kalousek si nemyslí, že by české odbory případnými protesty ohrozily reformní kroky vlády tak, jako se to děje v Řecku. Věří totiž, že trpělivou komunikací a vysvětlováním odboráři pochopí prospěšnost vládních záměrů.

„Řecké odboráře upřímně řečeno nechápu, je přeci očividné, že svými stávkami řeckou ekonomiku výrazně poškozují a zhoršují tak už dost napjatou situaci," uvedl Kalousek pro měsíčník PVS - Parlament, Vláda, Samospráva s přesvědčením, že „odboráři u nás jsou jiní".

Aby nediktovali jiní

"My ještě máme možnost rozhodnout sami a zdánlivě tvrdé kroky musíme provést proto, by nám později nebyla zvenčí nadiktována opatření ještě tvrdší," konstatoval ministr. Podle něj lidé snad už pochopili, že se nelze donekonečna zadlužovat.

Proto se Kalousek ani neobává, že by TOP 09 spolu s vládní koalicí ztratila už v nastávajících komunálních volbách podporu voličů. „Už před volbami jsme otevřeně říkali, co musíme udělat, abychom vystoupili z cesty přes Maďarsko do Řecka. Lidé věděli, co budeme prosazovat a s tím vědomím nás také volili," myslí si Kalousek.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,230
USD 21,630 21,750
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma