Kaddáfího syn: Nastal čas na rozsáhlou ofenzivu

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Syn libyjského vůdce Muammara Kaddáfího Sajf Islám ve čtvrtek v rozhovoru agentuře Reuters řekl, že vypršel čas pro vyjednávání a nastala naopak chvíle pro rozsáhlý útok proti povstalcům.

Potvrdil také předchozí zprávy státní televize o tom, že trojice nizozemských vojáků, kterou zajali Kaddáfího vojáci, bude předána zástupcům Malty a Řecka. 

"Přišel čas osvobození. Přišel čas akce. Vyrážíme," prohlásil Sajf Islám v anglicky vedeném rozhovoru. Na otázku, zda se vláda chystá rozšířit vojenskou kampaň, řekl: "Čas vypršel. ... Dali jsme jim dva týdny (na vyjednávání)."

Jejich helikoptéru si necháme

"Nikdy se nevzdáme. Nikdy nebudeme kapitulovat. Tohle je naše země. ... Libyjský lid, my, nikdy nepřivítáme NATO, nikdy zde nepřivítáme Američany. Libye není hračka," prohlásil dále syn libyjského vůdce, který také řekl, že Libye je odhodlána zavést demokracii a svobodu. 

Trojici zadržovaných vojáků z Nizozemska prý Libye předá zástupcům evropských zemí ještě dnes. "Řekli jsme jim, aby se nevraceli bez našeho souhlasu. Zadrželi jsme první vojáky NATO, posíláme je zpět domů. Ale jejich helikoptéru si necháme," dodal.

Tagy: povstalci kaddafi Libye

Zdroje: ČTK