Jak škeble s chobotem propojují Ameriku s Čínou

VIDEO MAGAZÍN - Magazín autor: pal

Škeble dutinovka tichomořská (Panopea generosa) na první pohled nevypadá zrovna lákavě. V Číně jde ale o obrovskou pochoutku a v Severní Americe, která ji do Asie dováží, to velmi dobře vědí a snaží se na sběru a prodeji této přírodní kuriozity vydělávat. Dutinovka má velmi zvláštní tvar. Ze škeble vyčnívá útvar, který se podobá mužskému pohlavnímu údu nebo slonímu chobotu. 

Pro Číňany je škeble s chobotem skutečnou lahůdkou

Pro Číňany je škeble s chobotem skutečnou lahůdkou,zdroj: http://i.imgur.com/

Jde o největší mušle zahrabávající se do písku na světě a jejich váha dosahuje až 7,25 kilogramu. Ale to není jediný důvod, proč jsou proslulé - skvěle totiž chutnají.

A to natolik, že strávníci v luxusních restauracích v Číně klidně zaplatí až 300 dolarů (7400 Kč) za čerstvou dutinovku dovezenou živou z Kanady nebo Spojených států.

Čínští gurmáni dutinovku milují

Labužníci v Číně, kde je dutinovka známá jako "škeble s chobotem", oceňují její jemnou texturu a exotický vzhled. A krom toho také věří, že jde o afrodiziakum.

"Člověk má pocit, jako by měl plná ústa Tichého oceánu. Jsou kluzké, velmi křehké a sladké," zhodnotili strávníci v Pekingu na dotaz BBC chuťové vlastnosti těchto mušlí.

Ve Spojených státech naopak o dutinovkách slyšelo jen překvapivě málo lidí, nemluvě o tom, že by tuto delikatesu obývající jejich pobřeží kdy ochutnali. Na amerických jídelních stolech se donedávna prakticky nevyskytovaly.

Lukrativní byznys s podivnou škeblí

Více než 90 procent všech dutinovek vypěstovaných či nalovených u amerického pobřeží, je letecky přepravováno přímo do Číny a Hongkongu.

Jde o lukrativní byznys, kde poptávka značně převyšuje nabídku. Hodnota dutinovky ulovené v USA je deset dolarů (250 Kč), ale v čínských restauracích se prodává půl kila za 150 dolarů (3700 Kč).

V Londýně si jedna prestižní čínská restaurace za kilovou dutinovku servírovanou vcelku počítá 200 liber - tedy 313 dolarů (7700 Kč).

Součástí přitažlivosti dutinovky pro strávníky je pochopitelně její vzhled - těžko se najde živočich, který by víc připomínal falus. A právě to zvyšuje lákavost jeho konzumace.

A stejně jako v případě dalších nákladných potravin, i pro tuto škebli platí, že její servírování je symbolem společenského postavení.

A její sláva pomalu začíná pronikat i do Spojených států. Před časem se této bizarní mušli dostalo zvýšené publicity.

Slavní šéfkuchaři zařadili recepty na dutinovku do svých kuchařských knih a její příprava se objevila například i v dokumentárním cyklu Bizarní jídla Andrewa Zimmerna.

Dutinovku můžete ochutnat i jako suši

A častěji se také začíná objevovat v restauracích s mořskými plody. "Byly doby, kdy jsem je nenabízel vůbec. A teď se prodávají samy," řekl šéfkuchař Taichi Kitamura, majitel restaurace Tamura Sushi Kappo v Seattlu.

"Chtějí je dokonce i turisté. Viděli to na televizní stanici Food Network a na Travel Channel, a protože dutinovky vypadají tak sexy, chtějí to zkusit. V podobě suši stojí deset dolarů za dva kousky, jako sašimi 20 dolarů."

Dutinovka má podle něj z mořských plodů jednu "z nejčistších chutí". "Vůbec není cítit rybinou. Textura je křupavá a tužší na skus, ale najdou se v ní i křehčí kousky, pokud je správně připravíte," dodal Kitamura.

Tagy: Čína zahraničí Spojené státy zajímavosti a kuriozity zvířata a příroda

Zdroje: ČTK