Dnes je sobota 28. ledna 2023., Svátek má Otýlie
Počasí dnes -3°C Zataženo

Ivanka Trumpová objala syna... a dostala pořádnou čočku

Ivanka Trumpová objala syna... a dostala pořádnou čočku
Ivanka Trumpová na kontroverzní fotce | zdroj: Profimedia

Těžkou kritiku schytala Ivanka Trumpová, dcera amerického prezidenta Donalda Trumpa. Proč? Dala na sociální síť fotografii, na níž se mazlí se svým synkem.

Trumpová na Twitter umístila fotku s hashtagem odkazujícím k tomu, že si s benjamínkem rodiny, dvouletým Theodorem, užívá nedělního rána. To však rozlítilo řadu lidí, kteří ji teď obviňují z necitelnosti a ignoranství a zasypali ji spoustou nepříjemných a kousavých reakcí.

Co strašného vlastně Ivanka spáchala? Pro sdílení hřejivého rodinného příspěvku si zřejmě vybrala velice špatnou dobu. V posledních týdnech totiž Amerikou rezonuje napětí kvůli rozdělování rodin imigrantů, kteří nelegálně překročili hranici.  

Donedávna bylo běžnou praxí, že rodiny podezřelé z nezákonného vstupu do USA čelily deportačnímu řízení u civilního soudu a zůstávaly pohromadě. Jenže počátkem května se objevila svědectví, že už měsíce jsou rodiče a jejich potomci rozdělováni. Od října 2017 tuto situaci podle The New York Times zažilo 700 dětí, z nichž stovka byla mladší čtyř let. 

Na ty má být podle zpřísněných pravidel, která rodiče pošlou před federální soud, pohlíženo jako na děti, co přišly nelegálně do USA samy.

Právě o ně se totiž stará sociální úřad pro záležitosti uprchlíků pod americkým ministerstvem zdravotnictví a sociálních služeb. Jeho pracovníci pak pro ně hledají dočasné opatrovníky, někdy například příbuzné, kteří dítěti poskytnou ubytování a vůbec celkovou péči. A s tím souvisí i další skandál.

Nedávno totiž vyšlo najevo, že úřad, který po nějaké době takto umístěné děti kontaktuje, nebyl schopen dohledat téměř 1500 dětí - imigrantů, které od října 2017 skončily v této péči. 

Tyto znepokojivé okolnosti mnohé lidi značně popudily. A ti to pak matce tří dětí a dceři muže, který na utahování pravidel dohlížel, dali pěkně "sežrat" příspěvky, které připomínají srdceryvné situace.

Ivanka 2 Kritici spojují fotografii Ivanky Trumpové se změnami na mexické hranici | zdroj: Twitter.com

Viní ji z barbarství a podporování těchto praktik nejen prostřednictvím vytvořených memů, ale i kritických tweetů, jakým je například vyjádření politologa a sloupkaře The Washington Post Briana Klaase.

Někteří kreativci zabrousili i do historie. 

Pro úplné zobrazení rozklikněte Další z memů v rámci kauzy | zdroj: Twitter

 A jiní tomu všemu dokonce nasadili korunu.

Ivanka 3 zdroj: Twitter.com

Co se zmizelých dětí týče, zrovna v pondělí bylo prohlášeno, že za jejich "ztrátu" není americká vláda odpovědná. A Donald Trump o víkendu na Twitteru z celé situace obvinil demokraty. 

 Je otázkou, zda si jeho dcera nedá se sdílením příspěvků z rodinného života na chvíli oraz. 

Zdroje:
Huffington Post, Time.com, Wikipedia org., http://www.abc.net.au