Ivanka Trumpová objala syna... a dostala pořádnou čočku

MAGAZÍN - Magazín autor: Šárka Novotná

Těžkou kritiku schytala Ivanka Trumpová, dcera amerického prezidenta Donalda Trumpa. Proč? Dala na sociální síť fotografii, na níž se mazlí se svým synkem.

Ivanka Trumpová na kontroverzní fotce

Ivanka Trumpová na kontroverzní fotce , zdroj: Profimedia.cz

Trumpová na Twitter umístila fotku s hashtagem odkazujícím k tomu, že si s benjamínkem rodiny, dvouletým Theodorem, užívá nedělního rána. To však rozlítilo řadu lidí, kteří ji teď obviňují z necitelnosti a ignoranství a zasypali ji spoustou nepříjemných a kousavých reakcí.

Co strašného vlastně Ivanka spáchala? Pro sdílení hřejivého rodinného příspěvku si zřejmě vybrala velice špatnou dobu. V posledních týdnech totiž Amerikou rezonuje napětí kvůli rozdělování rodin imigrantů, kteří nelegálně překročili hranici.  

Donedávna bylo běžnou praxí, že rodiny podezřelé z nezákonného vstupu do USA čelily deportačnímu řízení u civilního soudu a zůstávaly pohromadě. Jenže počátkem května se objevila svědectví, že už měsíce jsou rodiče a jejich potomci rozdělováni. Od října 2017 tuto situaci podle The New York Times zažilo 700 dětí, z nichž stovka byla mladší čtyř let. 

Na ty má být podle zpřísněných pravidel, která rodiče pošlou před federální soud, pohlíženo jako na děti, co přišly nelegálně do USA samy.

Právě o ně se totiž stará sociální úřad pro záležitosti uprchlíků pod americkým ministerstvem zdravotnictví a sociálních služeb. Jeho pracovníci pak pro ně hledají dočasné opatrovníky, někdy například příbuzné, kteří dítěti poskytnou ubytování a vůbec celkovou péči. A s tím souvisí i další skandál.

ČTĚTE TAKÉ: 

Nedávno totiž vyšlo najevo, že úřad, který po nějaké době takto umístěné děti kontaktuje, nebyl schopen dohledat téměř 1500 dětí - imigrantů, které od října 2017 skončily v této péči. 

Tyto znepokojivé okolnosti mnohé lidi značně popudily. A ti to pak matce tří dětí a dceři muže, který na utahování pravidel dohlížel, dali pěkně "sežrat" příspěvky, které připomínají srdceryvné situace.

Ivanka 2 Kritici spojují fotografii Ivanky Trumpové se změnami na mexické hranici, zdroj: Twitter.com

Viní ji z barbarství a podporování těchto praktik nejen prostřednictvím vytvořených memů, ale i kritických tweetů, jakým je například vyjádření politologa a sloupkaře The Washington Post Briana Klaase.

Někteří kreativci zabrousili i do historie. 

Pro úplné zobrazení rozklikněte Další z memů v rámci kauzy, zdroj: Twitter

 A jiní tomu všemu dokonce nasadili korunu.

Ivanka 3 zdroj: Twitter.com

Co se zmizelých dětí týče, zrovna v pondělí bylo prohlášeno, že za jejich "ztrátu" není americká vláda odpovědná. A Donald Trump o víkendu na Twitteru z celé situace obvinil demokraty. 

 Je otázkou, zda si jeho dcera nedá se sdílením příspěvků z rodinného života na chvíli oraz. 

Tagy: Twitter zahraničí Spojené státy americká politika celebrity a slavní média a internet protiimigrační politika

Zdroje: Huffington Post,Time.com,Wikipedia org.,http://www.abc.net.au