Dnes je pondělí 5. prosince 2022., Svátek má Jitka
Počasí dnes 3°C Občasný déšť

Fotky jako ze studia pořízené pomocí smartphonu? Díky těmto tipům to zvládnete i vy

Fotky jako ze studia pořízené pomocí smartphonu? Díky těmto tipům to zvládnete i vy
zdroj: Huawei

Potřebuje fotograf v dnešní době ke své práci zrcadlovku nebo mu stačí smartphone? Odpověď vás možná překvapí. Výrobci chytrých telefonů si dávají čím dál více záležet na tom, aby nabízeli i špičkové integrované fotoaparáty, které zvládnou profesionálně vyfotit objekt kdykoliv a kdekoliv. Konec konců, teprve nedávno svět přivítal čerstvého krále mobilní fotografie, kterým je podle žebříčku DXOMARK smartphone Mate 50 Pro značky Huawei.

Před objektiv Mate 50 Pro se před pár dny postavila i zpěvačka Monika Bagárová, aby spolu s populárním fotografem Lukášem Kimličkou otestovali fotografické možnosti tohoto revolučního smartphonu. Výsledkem jsou úžasné fotografie, které jsou jako vystřižené z módních časopisů. Lukáš se s námi navíc podělil i o několik rad, které se mohou při focení hodit i vám.

Když focení baví

Pokud jde o samotné focení, chytré telefony dnes disponují několika režimy, které fotoaparát automaticky přednastaví, a vy už pouze zmáčknete spoušť. Na výběr máte z několika profesionálních kategorií jako je Portrét, Makro, Monochromatic, Noc nebo široko-úhlý režim. Úchvatné fotografie, ve kterých hraje hlavní roli Monika Bagárová, jsou pořízené na Mate 50 Pro ve všech uvedených režimech. Málokdo by hádal, že byly tyto dechberoucí fotografie pořízené smartphonem a ne profesiálním fotoaparátem.

Portrét na počkání

Podle Lukášových slov je při focení portrétu naprosto stěžejní světlo. Pokud toužíte po krásné fotce, musíte ho mít jednoduše dostatek. „V tomto případě je dobré stoupnout si proti oknu nebo jinému světelnému zdroji, vysvětluje Kimlička. Pak zbývá už jen zapnout režim Portrét se všemi přednastavenými parametry a pořídit dokonalý snímek. „Pro ty, kteří si chtěji upravit parametry podle svých představ, stačí zvolit režim PRO, navrhuje fotograf.

zdroj: Huawei

Jak na monochromatickou fotografii?

“Pokud chcete vyzkoušet něco nového, zaměřte se třeba na režim monochromatické fotografie”, radí Lukáš. Tento režim automaticky nastaví optimální vyvážení černé a bílé, díky čemuž i z obyčejné fotografie vykouzlíte umělecké dílo.

zdroj: Huawei

Pod rouškou tmy

Jestli nemáte dobré světelné podmínky pro focení v klasickém režimu, sáhněte po režimu Noc. „Díky nočnímu režimu jsou fotky dostatečně prosvětlené a bez zbytečného šumu. Tento režim vše nastaví za vás a vy se pak už jen můžete těšit z výsledné fotografie, vysvětluje Lukáš.

zdroj: Huawei

Naširoko

Zlaté pravidlo focení zní: Pokud máte málo prostoru nebo fotíte ve stísněných podmínkách, využijte širokoúhlý objektiv. Podle tohoto pravidla se řídil i Lukáš při zachycení celé postavy Moniky. „Když fotíte celou postavu, foťte vždy zespodu. Díky tomu bude mít modelka delší nohy, radí fotograf.

zdroj: Huawei

Krása v detailech

Chcete-li na fotografii zachytit ty nejmenší detaily, zvolte režim Makro či Supermakro. „Pomocí tohoto režimu dosáhnete detailní fotky zblízka, ať už fotíte rostlinu nebo třeba hmyz. Můžete být ale kreativní stejně jako já a vyzkoušet to i s modelkou, dodává na závěr Lukáš Kimlička.

zdroj: Huawei

Dokonalý Mate

Smartphone Huawei Mate 50 Pro se může pochlubit silným duem fotoaparátů, které otevírají novou éru mobilní fotografie. S přední selfie kamerou si díky 13 MP fotoaparátu vyčarujete dokonalé selfie nebo skupinovou fotku připravenou k okamžitému sdílení na vašich sociálních sítích. Zkrátka však nepřijde ani zadní fotoaparát. Modem Mate 50 Pro je totiž vybavený hlavním 64 MP zadním teleobjektivem, 13 MP ultra širokoúhlým fotoaparátem a 50 MP fotoaparátem s ultra clonou.

Zdroje:
Inzerce