Dnes je úterý 31. ledna 2023., Svátek má Marika
Počasí dnes 2°C Smíšené přeháňky

Fischerovi nic nepomůže, shodují se experti. Média po něm půjdou

Fischerovi nic nepomůže, shodují se experti. Média po něm půjdou
Jan Fischer | zdroj: isifa/MAFRA/Michal Šula

Nového ministra financí Jana Fischera nic už od dalšího mediálního ostřelování nezachrání. I kdyby třeba zachránil děti z hořící školky, nebude mu to prý nic platné, míní mediální odborník Jan Jirák. Podle Vlastimila Ježka si ale nechuť od médií Fischer zavinil sám: Šel totiž do funkce z pozice prezidentského kandidáta, aniž by bylo zřejmé, že má nějaké význačné makroekonomické znalosti.

Nový ministr financí Jan Fischer to nebude mít u médií jednoduché. Někteří redaktoři zvláště webových deníků jej již v minulosti označili jako "pana Želého" a to z důvodu, že má velmi „pevné“ zásady. Toto oslovení pak portály oprášily kolem přímé prezidentské volby. Nebýt Fischerových dluhů, které si nadělal právě při volební kampani, tak by na něj média možná pozapomněla. Ovšem nyní, když se z něj stal mocný vládce státní kasy, je v objektivu hledáčků deníků a politických komentátorů opět.

„Oddlužovací zázrak Jana Fischera má parametry špinavé finanční transakce", napsaly dnes Lidové noviny v jednom z mnoha článků o nových členech Rusnokovy vlády. Nad článek pak deník umístil titulek: „Fischera oddlužily miliony v tašce“. Obsahem je pak rozebírání toho, jak podnikatel Ladislav Dráb, spolumajitel elektrárenské firmy, předal Fischerovi hotově skoro tři miliony korun. Vybral si je údajně z účtu a pak je donesl opět do banky, kde je vložil na Fischerův transparentní účet.

Ani bulvár nelenil. „Fischerovi dal miliony, ale měl jen dvě košile“, rozebírá pak pod tímto titulkem Blesk fakt, že Izraelec David Sivor, bývalý trenér izraelské plavecké reprezentace, expremiérovi úřednické vlády věnoval dva miliony korun. Podle jeho někdejší přítelkyně ale Sivor prý nikdy nevypadal na zámožného člověka...

Ještě nedávno dlužil pět milionů

Zdroje: