Dnes je neděle 29. ledna 2023., Svátek má Zdislava
Počasí dnes -7°C Oblačno

Exploze v Brdech vážně zranila dva muže. Při asanačních pracích tu vybuchla munice

Exploze v Brdech vážně zranila dva muže. Při asanačních pracích tu vybuchla munice
Vojenský újezd Brdy (Ilustrační foto) | zdroj: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Výbuch munice těžce zranil dnes dopoledne dva vojáky, kteří čistili prostor dopadové plochy Kolvín v bývalém výcvikovém prostoru Brdy, řekla ČTK mluvčí Generálního štábu české armády Magdalena Dvořáková.

K výbuchu mělo dojít během asanačních prací armády, informovala Armáda České republiky.Vojáci na bývalých dopadových plochách dělají hloubkový pyrotechnický průzkum. Mluvčí záchranné služby Plzeňského kraje Mária Svobodová uvedla, že jeden muž utrpěl devastující poranění končetin, druhý je popálený na horní části těla. Vrtulníkem a sanitkou je záchranáři převezli do plzeňské fakultní nemocnice.

„Událost si přebrala vojenská policie, která bude zjišťovat, co se vlastně stalo,“ řekla mluvčí generálního štábu Armády České republiky Magdalena Dvořáková.

Událost se stala krátce po 10 hodině. Záchranáři měli původně ohlášený výbuch a zasažení více lidí, uvedla Svobodová. Na místo vyjelo několik sanitek, vůz pro hromadné postižení osob, povolán byl vrtulník Letecké záchranné služby Líně.

„K původně nahlášeným sedmi zraněným jsem požádali o výpomoc leteckou záchrannou službu Středočeského kraje a Jihočeského kraje. Na místě se potvrdily pouze dvě osoby, proto pomoc sousedních krajů nebyla potřeba,“ uvedla mluvčí záchranné služby.

Na místě byli i hasiči, ale už odjeli, protože nebylo třeba požárního zásahu, uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Poncar. K případu vyjeli rokycanští policisté a také vojenská policie. Další informace zatím nejsou k dispozici.

Zdroje: