Důstojník cizinecké policie podezřelý z přijímání úplatků za víza

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Vysoký důstojník litoměřické cizinecké policie, kterého v úterý zadržela policejní inspekce, je podezřelý z braní úplatků za nadstandardní vyřizování žádostí při udělování víz.

Společně s ním bylo zadrženo deset Ukrajinců, kteří údajně úplatky dávali. Mluvčí inspekce policie Martina Lídlová informovala, že všichni zadržení byli obviněni; policista za zneužití pravomoci úřední osoby a přijetí úplatku, Ukrajinci za podplácení. 

Inspekce podle Lídlové na odhalování korupce během akce, kterou nazvala Kolo, pracovala od jara letošního roku. "Bylo zadokumentováno v několika desítkách případů přijetí úplatků policistou, které policista obdržel za nadstandardní vyřizování žádostí při udělování víz. Úplatky přijímal formou finanční hotovosti, láhví alkoholu a dalších dárků," uvedla. Podle ní na případ přišla inspekce sama, nikoli kvůli podnětu z vedení cizinecké policie. 

Mluvčí ústecké cizinecké policie Eva Jaklová řekla, že vedení cizinecké policie s obviněným policistou zahájilo řízení o jeho propuštění ze služebního poměru.

Tagy: policie úplatky viza

Zdroje: ČTK