Dnes je čtvrtek 2. února 2023., Svátek má Nela
Počasí dnes 3°C Smíšené přeháňky

TOP 09: Chobotnice u Stalina? Šílenství a zoufalství ODS

TOP 09: Chobotnice u Stalina? Šílenství a zoufalství ODS
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Server ParlamentniListy.cz se zajímal o to, jak to vypadá s případnou stavbou kontroverzní Kaplického knihovny na Letné na místě bývalého Stalinova pomníku.

MF Dnes totiž uvedla, že nynější představitelé ODS u architektovy manželky Elišky Kaplicky zjišťují, zda mohou počítat s její podporou. Podle deníku už vznikly i animované návrhy, jak by se blob na místě Stalinovy sochy vyjímal. Jeden z volebních lídrů pražské ODS Jan Kalousek uvedl, že s Kaplickou několikrát hovořil, aby si vyslechl její názor a získal o blobu informace.

Vede se diskuse, ale projekt je patrně v současnosti nerealizovatelný

„O celé věci vedeme vnitřní jednání a diskusi. V této chvíli vám nemohu sdělit průběžný výsledek," řekl ParlamentnímListům.cz předseda pražské ODS a jeden ze sedmi volebních lídrů Boris Šťastný.

Podle jiného zdroje z pražské ODS je však celá věc nesmysl a projekt se realizovat nebude, protože na něj nejsou peníze. Kapacity Klementina budou navíc dostačovat ještě několik let. Projet na místě bývalého Stalinova památníku by prý navíc odporoval výškovým normám U.N.E.S.C.O. A narušil by panorama v centru Prahy.

Celý článek na ParlamentniListy.cz