Dnes je sobota 28. ledna 2023., Svátek má Otýlie
Počasí dnes -4°C Zataženo

Do Cannes jen na jehlách. Ženám bez podpatků zakázali vstup na červený koberec

Do Cannes jen na jehlách. Ženám bez podpatků zakázali vstup na červený koberec
Na červený koberec patří jedině podpatky, tvrdí pořadatelé festivalu v Cannes (ilustrační snímek) | zdroj: ThinkStock

Pořadatelé filmového festivalu v Cannes čelí kritice za to, že nepovolili vstup na festival několika ženám, které neměly na nohou boty na podpatku. Pro ženy, které kráčí na projekci po červeném koberci, jsou podle nich podpatky povinné. 

Problémy s pořadateli mělo údajně několik žen, které mířily na slavnostní premiéru snímku Carol s Cate Blanchettovou v hlavní roli. Kvůli špatným botám – bez podpatku, byť zdobenými kameny – pořadatelé zakázali vstup na červený koberec několika starším ženám, píše server Screen Daily.

Ředitel festivalu tvrdí, že jde o nepodložené fámy. Pořadatelé se sice k incidentu odmítli vyjádřit, ale upozornili na to, že podpatky patří na červeném koberci k povinnému dresscodu. Nicméně v předepsaném oblečení "black tie/evening dress" se výška podpatku nikde nezmiňuje.

"Jednu mou známou ochranka nepustila na koberec, i když měla pěkné boty, žádné plážové. Šlo o dvojici padesátníků. Řekli jí, že si má koupit jiné boty a pak se teprve může vrátit," řekl serveru jeden z pravidelných festivalových hostů.

To, že nejde o fámu, potvrdil na Twitteru i režisér Asif Kapadia. Jeho manželka také se svými podpatky narazila. Protože však šlo o ženu režiséra, jehož film měl slavnostní premiéru, ochranka ji dovnitř nakonec pustila.

Zdroje:
BBC, Screen Daily