Zlaté glóby rozdány, čestnou cenu dostal George Clooney

- Aktuality autor: roj

V noci na pondělí se v americkém Los Angeles rozdávaly filmové a televizní ceny Zlatý glóbus. Nejvíce ocenění si odnesl snímek Chlapectví, který uspěl ve třech kategoriích, včetně nejlepšího dramatu.

Cenu za celoživotní dílo si odnesl herec George Clooney

Cenu za celoživotní dílo si odnesl herec George Clooney , zdroj: Profimedia.cz

Chlapectví si odneslo i cenu za nejlepší režii (Richard Linklater) a Patricia Arquetteová se stala nejlepší herečkou ve vedlejší roli.

V lehčí kategorii komedie a muzikál sice favorizovaný snímek Birdman (Ptačí muž) tu hlavní cenu nezískal, Michael Keaton si ale odnesl trofej za nejlepšího komediální herce a bodoval i scénář (Alejandro González Iňárritu, Nicolás Giacobone, Alexander Dinelaris a Armando Bo). Nejlepším komediálním snímkem se stal Grandhotel Budapešť režiséra Wese Andersona.

V kategorii neanglicky mluvených filmů uspělo ruské drama Leviatan. Nejlepším animovaným filmem porota zvolila druhé pokračování snímku Jak vycvičit draka.

Zlaté glóby se udělují i v televizní tvorbě – nejlepším televizním filmem se stalo Fargo, seriálem v sekci drama The Affair (Milostný románek) a v sekci komedie Transparent.

Za celoživotní dílo byl oceněn herec George Clooney.

Slavnostní ceremoniál odstartovalo uctění památky 17 obětí teroristických útoků ve Francii na konci minulého týdne.

Tagy: Spojené státy americké Zlatý glóbus film a divadlo

Zdroje: Vlastní