Divočák ukázal policii v Hongkongu, kdo je pán

- Aktuality autor: red

Takřka čtyři hodiny naháněli strážníci divočáka v Hongkongu. Zvíře se toulalo místní finanční čtvrtí. Policejní obklíčení dokázalo prolomit a vyrazilo směrem do centra. Manévry s divočákem mohli lidé sledovat online. 

Divočák se proháněl Hongkongem už ve středu

Divočák se proháněl Hongkongem už ve středu,zdroj: hk.on.cc

Policisté vyzbrojení štíty se kance pokusili chytit do sítě i nalákat na potravu. Nejprve prý žertovali a se zvířetem se fotili, smích je ale přešel s přibývajícími hodinami neúspěšné snahy a deštěm.

Manévry živě na webu Periscop.tv přenášel pracovník jedné technologické firmy. Podle některých nepotvrzených zpráv na twitteru bylo zvíře nakonec chyceno.

Jde už u druhý výskyt divočáka v ulicích Hongkongu tento týden, není ale jasné, zda je o stejné zvíře. Už ve středu jeden kanec zaměstnal na dvě hodiny policisty poté, co byl spatřen u luxusního hotelu Conrad. Ten leží nedaleko parku, kde se odehrál dnešní hon. Ve středu se divočák zachránil impozantním skokem přes květinový záhon.

Kanci žijí v lesích okolí Hongkongu. Počet jejich výskytů ve městě se podle listu The Wall Street Journal sice zvýšil, ale počet jedinců, které policie zabije, klesá. Je to prý dáno úsilím organizace na ochranu těchto zvířat, která je označuje za roztomilá a přátelská.

Tagy: Čína zahraničí zajímavosti a kuriozity zvířata a příroda

Zdroje: ČTK