Kastrace je hřích, tak kočky deportujme, navrhl ministr a sklidil posměch

- Aktuality autor: art

Když na izraelské ministerstvo životního prostředí dorazil dopis od ministra zemědělství Uriho Ariela, musela to být dobrá scénka. Ariel v něm navrhoval deportovat toulavé izraelské kočky do zahraničí, protože kastrovat je nejde, neboť to odporuje židovským pravidlům. 

Izraelské kočky můžou být zatím v klidu, návrh na deportaci se s úspěchem nesetkal

Izraelské kočky můžou být zatím v klidu, návrh na deportaci se s úspěchem nesetkal,zdroj: Profimedia.cz

Dopis politika středopravicové strany 'Izrael je náš domov' zveřejnil izraelský deník Jediot Achronot. Izraelce to pobouřilo a pobavilo zároveň.

Vyhoštění koček do zahraničí by podle Ariela znamenalo nejen vyhovět zákazu kastrace, kterou židovské právo považuje za násilí na zvířatech, ale i naplnit biblické přikázání osidlovat planetu Zemi.

Na sociálních sítích na Arielův návrh kritikou i posměšnými poznámkami reagovala řada běžných Izraelců, ochránci zvířat, ale i politici. Poslanec Jehuda Hason kritizoval Arielovu myšlenku jako "středověkou" a ministra obvinil ze snahy učinit ze Izraele "teokracii", tedy režim, který se odvolává na božské právo.

"Tento návrh je nemorální. Dnes jsou to kočky. Zítra najde ministr náboženský důvod, aby odsunul lidské bytosti," uvedl rovněž Hason.

Lehčí formou reagovala bývalá ministryně spravedlnosti i zahraničí a jedna z nejvýraznějších izraelských opozičních političek Cipi Livniová. Na Twitteru zveřejnila fotografii se svou černo-bílou kočkou a komentářem, že jí rozhodně nechystá pořídit pas.

Podle odhadů organizace na ochranu zvířat žijí v Izraeli na ulici asi dva miliony toulavých koček.

Tagy: zahraničí Izrael psi a kočky zajímavosti a kuriozity zvířata a příroda izraelská politika

Zdroje: ČTK