Dnes je úterý 31. ledna 2023., Svátek má Marika
Počasí dnes 0°C Smíšené přeháňky

Diamantový skvost trhl rekord. Co ho inspirovalo?

Diamantový skvost trhl rekord. Co ho inspirovalo?
Unikátní prsten byl inspirován architekturou | zdroj: Profimedia

Na světě je další unikátní šperk - prsten, který má na sobě 7 777 diamantů. Více jich nenese žádný jiný prsten na světě! 

Lotus Temple Ring pochází od indického klenotnictví Lakshikaa Jewels a sotva vznikl, už byl díky množství diamantů zasazených v desetikarátovém bílém a růžovém zlatě zařazen do Guinessovy knihy rekordů. 

Dvanáct šperkařů na prstenu pracovalo 18 měsíců, navržen byl samotným zakladatelem klenotnictví, kterým je Prince Bhandari. Ten viděl v počtu 7 777 diamantů "příznivé číslo". Tvrdí, že o rekord mu nešlo. 

zdroj: youtube.com

Inspirace pro unikátní prsten přišla ze světa architektury. 

Ve tvarech šperku se totiž odráží Lotosový chrám v Novém Dillí. Baháistická svatyně byla dokončena v roce 1986 a je pozoruhodná právě svým tvarem. Exteriér se skládá z 27 volných "listů" pokrytých mramorem, chrám má devět dveří, které vedou do více než 40 metrů vysoké haly. Ta pojme až dva a půl tisíce lidí. 

Chrám patří k nejnavštěvovanějším stavbám světa - každoročně si jej prohlédnou desítky milionů turistů. 

Zajímavé přitom je, že dosavadní držitel šperkařského rekordu ve stejné kategorii je prsten pocházející též z Indie - a též inspirovaný tvarem lotosu. Ten měl na sobě "jen" 6 690 diamantů a byl oceněn na více než čtyři miliony dolarů. Současný "lotosový prstýnek" oceněn ještě nebyl a není ani jasné, kdy půjde do dražby. 

Jeho tvůrce však už má jasno v tom, co bude dělat dál - prostřednictvím luxusních šperků prý chce oslavit i další pozoruhodná architektonická díla. 

Zdroje:
Profimedia, https://www.timeslive.co.za