Dnes je úterý 7. února 2023., Svátek má Veronika
Počasí dnes -1°C Polojasno

Čínská metropole Peking odhalila první případ koronavirové varianty omikron

Čínská metropole Peking odhalila první případ koronavirové varianty omikron
Za posledních 24 hodin Čína, kde žije více než 1,4 miliardy lidí, odhalila 165 nových případů covidu, přičemž ve 104 případech se jednalo o místní přenos (Ilustrační foto) | zdroj: Profimedia

V čínské metropoli Pekingu poprvé zaznamenali výskyt vysoce nakažlivé koronavirové varianty omikron.

Informovala o tom agentura Bloomberg, podle níž odhalení omikronu v hlavním městě potvrdili místní představitelé na dnešní tiskové konferenci.

Zpráva přichází necelé tři týdny před plánovaným zahájením zimní olympiády, kterou bude hostit právě Peking.

Varianta omikron se v posledních týdnech šířila v čínském městě Tchien-ťin, které leží nedaleko Pekingu.

Jinak se omikron v Číně zatím prokázal jen v hrstce případů, nově je ale hlášen také z čínské finanční metropole Šanghaje a jihočínské provincie Kuang-tung.

Čína se rozhodla postupovat proti koronaviru cestou nulové tolerance. Cílem je zabránit místnímu šíření viru hned v zárodku, byť za pomoci uzávěr celých měst a dalších přísných opatření.

Za posledních 24 hodin Čína, kde žije více než 1,4 miliardy lidí, odhalila 165 nových případů covidu, přičemž ve 104 případech se jednalo o místní přenos.

Od začátku pandemie registruje Čína podle agentury Reuters 104 745 infekcí koronavirem a 4636 úmrtí. Za poslední den nepřibylo úmrtí žádné.

Před blížícími se zimními olympijskými hrami, které mají v Pekingu začít 4. února, úřady vyzývají obyvatele, aby neopouštěli domovská města, pokud to není nezbytně nutné. Desítky mezinárodních a domácích letů byly zrušeny.

Zdroje: