Dnes je středa 8. února 2023., Svátek má Milada
Počasí dnes 0°C Skoro jasno

Češi řeší tajemné fialové kontejnery, nad záhadou každý vrtí hlavou

Češi řeší tajemné fialové kontejnery, nad záhadou každý vrtí hlavou
zdroj: ThinkStock

Objevily se po celé republice. Jsou jich desítky. Záhadné fialové kontejnery, k nimž se nikdo nehlásí! Možná už jste je viděli i vy. Fialové kontejnery v posledních dnech nacházejí lidé doslova všude.

Náměstí, sídliště, parky. Překvapivé reakce se ozývají ze všech koutů republiky z různých míst.

„Šel jsem se smetím a koukal, co se to děje. Objevil se tady před několika dny“, vrtí nad fialovým kontejnerem hlavou automechanik Pavel F. z Benešova.  „Byla jsem se na něj podívat, viděla jsem ho z okna. Je fialový, plastový, zkrátka vypadá jako normální kontejner, jenom je na něm nalepena cedule s nápisem Peníze,“ svěřila se paní Alena P. z Prahy.

Dalsi_foto_1 zdroj: tisková zpráva

Spekulace se množí i na sociálních sítích. Lidé si u fialových kontejnerů fotí selfie, někteří dokonce natáčí videa. Co je to za peníze, které nikdo nechce, že na ně musí být speciální kontejner? „Já jsem byl v šoku, nepochopil jsem, že existují peníze, co nikdo nechce,“ napsal na Facebooku Jakub, jeden z nálezců fialového kontejneru.

Dalsi_foto_2 zdroj: tisková zpráva

Záhadou je nejen jejich účel, ale i to, jak se na jednotlivá místa dostaly. Kdo fialové kontejnery rozvezl? V okolí nejsou žádné stopy po těžké technice. Právě i záhadná doprava kontejnerů nahrává teoriím, které si dokonce pohrávají s myšlenkou na jejich mimozemský původ.  Informace nemají ani popeláři. „Možná se lidem daří tak dobře, že potřebují další kontejner,“ směje se popelář Pepa z Příbramska. S rozluštěním záhady nepomohlo ani dotazování místních, všichni shodně vrtí hlavou: „Nevíme nic!“.

První zvěsti uvádějí, že vysvětlení nabízí web www.penizeconikdonechce.cz. Uvidíme, jestli nadcházející dny přinesou rozuzlení záhady fialových kontejnerů.

Zdroje:
Inzerce