Dnes je sobota 28. ledna 2023., Svátek má Otýlie
Počasí dnes 0°C Zataženo

Benefiční festival Play Fair nadchl Hradec!

Benefiční festival Play Fair nadchl Hradec!
zdroj: Vlastní foto autora

Prosluněná sobota 12.9.2015 patřila v Hradci Králové prvnímu ročníku benefičního festivalu Play Fair. Pestrý program multižánrové akce, která pomůže seniorům, přilákal bezmála čtyři tisíce návštěvníků. 

Na své si přišly děti, dospělí i jejich prarodiče. Kromě koncertů na hlavním podiu, kde vystoupily ty největší festivalové hvězdy, a koncertů v hangárech, se mohli návštěvníci např. projet trabantem až na konec světa, zhlédnout středověkou prezentaci ekonomie v podání Tomáše Sedláčka nebo se zúčastnit zábavných workshopů pořádaných neziskovými organizacemi pomáhajícím seniorům. Pro děti byl připraven bohatý program včetně pohádek a dílniček. Děti si vyráběly anebo kupovaly trička se vzkazem, který potěšil nejednoho prarodiče: Babičko a dědečku, díky, že jsem anebo Dědečka a babičku, rádi máme na tričku!

„Díky výtěžku festivalu a daru od společnosti Proficredit věnujeme 1 140 000 Kč na konkrétní pomoc pro seniory. Jedná se o projekty,  které umožňují seniorům strávit stáří v kruhu blízkých, s profesionální péčí a současně tam, kde jsou doma. Naším cílem však nebylo jen vybrat potřebné finanční prostředky. Chtěli jsme nasměrovat pozornost mladých lidí k problematice stáří. Proto jsme připravili akci, která je zábavná pro děti, teenagery i dospělé, na kterou může vyrazit celá rodina a babička a dědeček nemusí zůstat doma. Každý kdo přišel, se mohl hravou formou dozvědět o nejrůznějších sociálních službách, které naše nadace podporuje. Všem, kteří nám pomáhali festival připravit a všem, kteří jste přišli, patří naše obrovské díky, “ řekla Taťána Kuchařová, zakladatelka Nadace Krása pomoci.

Sami senioři si z festivalu odnesli jeden neopakovatelný zážitek. Během festivalového dne se mohli, většina z nich vůbec poprvé, proletět nad celým areálem v helikoptéře.Radost z festivalu měl i hlavní organizátor Radek Maliník. „Když začnete stavět podobný projekt, nikdy předem nevíte, jak dopadne, zda se setká s pochopením a podporou nebo naopak. Jestli přijde dostatek návštěvníků, jestli vytvoří příjemnou atmosféru a v neposlední řadě jestli akce dopadne ekonomicky dobře. I když jsme na začátku přípravy počítali s vyšší návštěvností a podle toho jsme i velkoryse stavěli celý festival, jsem s výsledkem velmi spokojený a po odezvě, které se celému našemu týmu dostalo, už intenzivně pracujeme na dalším ročníku. Všem, kteří akci jakkoli podpořili, patří náš dík.

Maliník rovněž nezapomněl poděkovat všem zúčastněným. „Měl jsem to štěstí, že na festivalu s námi pracovali lidé, kteří taktéž chtěli podpořit dobrou věc. Ať už to byli kamarádi, dobrovolníci, kapely, které vystoupili bez honoráře nebo lidé z neziskových organizací. Bez nich by se tento festival neuskutečnil. Těm všem děkujeme a jejich pomoci si ohromně vážíme. Tím ale nic nekončí, protože jedeme dál, tak zůstaňte s námi.“ 

Na čtyři tisíce festivalových návštěvníků zhlédlo to nejlepší, co tuzemská hudební scéna nabízí. Mandrage, Wohnout, Všichni Svatí nebo Chinaski roztančili celý Festivalpark. Nechyběli ani pardubičtí Ready Kirken, Matěj Ruppert a idol dívčích srdcí Vojta Kotek s jeho kapelou TH!S.

Více informací naleznete na www.playfair.cz nebo na oficiálním FB akce https://www.facebook.com/pages/Play-Fair/1399592360337403

KONTAKTY:

Play Fair – www.playfair.cz

Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci www.krasapomoci.cz