Zeman v Lánech přijal Bártu a Klasnovou z Věcí veřejných

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

Na zámku v Lánech na Kladensku začala dnes odpoledne schůzka prezidenta Miloše Zemana se zástupci Věcí veřejných Vítem Bártou a Kateřinou Klasnovou. Budou spolu jednat o politické situaci po demisi vlády Petra Nečase (ODS). VV se minulý týden ještě před Nečasovou demisí připojovaly k hlasům volajícím po předčasných volbách.

Miloš Zeman

Miloš Zeman,zdroj: Isifa.com

Věci veřejné jsou poslední stranou, jejíž zástupce Zeman v Lánech přijal. V pátek a v sobotu se postupně setkal se zástupci ODS, TOP 09, KSČM a ČSSD. Levicové strany, stejně jako VV, volají po co nejrychlejším uspořádání předčasných voleb. 

Strany dosavadní koalice naopak chtějí ve vládě pokračovat s novým premiérem. ODS do čela kabinetu navrhla předsedkyni Sněmovny Miroslavu Němcovou. Konečné rozhodnutí o novém premiérovi ale leží v rukou Zemana a ten už dříve oznámil, že veřejnost se svým názorem na řešení situace seznámí v úterý.

Koalice usiluje o pokračování své vlády i po pondělní Nečasově rezignaci. Nečas podal demisi v důsledku skandálu s údajnou korupcí a zneužitím tajné služby. Ve vazbě je jeho blízká spolupracovnice Jana Nagyová, několik bývalých poslanců ODS a další lidé.

Tagy: Věci veřejné

Zdroje: ČTK