Začátek léta: Výrazně se oteplí. Tropy ale doprovodí silné bouřky

- Aktuality autor: Jakub Procházka

První letní den, který připadá na úterý, přinese do Česka výrazné oteplení, ale také silné bouřky. Letní teploty, které vyšplhají až ke třiceti stupňům, vyvrcholí uprostřed týdne, od čtvrtka se ale zase ochladí.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Celý týden bude provázet polojasná až oblačná obloha a přeháňky. Vyplývá to z předpovědi počasí zveřejněné na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Astronomické léto začíná 21. června, letos vstoupí Slunce do znamení Raka v 19:16. Ještě v pondělí bude relativně chladno a denní maxima jen kolem dvacítky. První letní den pak bude provázet letní počasí s teplotami do 27 stupňů Celsia, ve středu ale příliv teplého vzduchu vyvrcholí až na 29 stupních a následně začne do Česka proudit chladný vzduch od severozápadu. 

Silné bouřky s 30 litry srážek na metr čtvereční

Na úterý a zvláště pak na středu meteorologové předpovídají výskyt prudkých bouřek. Doprovodí je silný vítr, ojediněle by se mohly vyskytnout i kroupy. Spadne až 30 milimetrů srážek. 

Teploty budou postupně klesat až do soboty, kdy se rtuť teploměru zastaví jen na 15 až 20 stupních. Už na začátku příštího týdne se ale vyjasní, ustanou srážky a postupně se bude opět oteplovat, uvedl ČHMÚ.

Tagy: počasí bouřky léto teplo

Zdroje: ČTK