Dnes je středa 1. února 2023., Svátek má Hynek
Počasí dnes 1°C Občasný déšť se sněhem

Z obrovského prasklého akvária v Berlíně se podařilo zachránit desítky ryb

Z obrovského prasklého akvária v Berlíně se podařilo zachránit desítky ryb
Z akvária se podařilo zachránit několik desítek ryb | zdroj: Profimedia

Z obrovského berlínského akvária, které v pátek prasklo a celé se vylilo, se podařilo zachránit několik desítek ryb. Napsal to dnes server Deutsche Welle (DW), který připomíná, že v akváriu o objemu milionu litrů vody žilo kolem 1500 mořských ryb.

Velká většina z nich zničení 16 metrů vysokého akvária nepřežila. Příčiny destrukce zatím nejsou přesně jasné. Hosté hotelu, v jehož vestibulu akvárium ve tvaru válce stálo, řadu mrtvých zvířat viděli, když ubytovací zařízení opouštěli. Další mrtvé ryby se našly v ulicích německé metropole poblíž hotelu, kde podle všeho uhynuly po pár minutách i kvůli teplotám, které se pohybovaly pod nulou.

Část ryb ale měla větší štěstí. Některé podle berlínských hasičů přežily v loužích, které se po vylití vody utvořily, a několik desítek jich vše přestálo na dně prasklého akvária. Dalších 400 až 500 menších ryb přežilo díky tomu, že se nacházely v chovných nádržích v suterénu hotelu. Také tyto ryby musely být přemístěny, protože v celém hotelu byla z bezpečnostních důvodů vypnuta elektřina.

Práce ve stále uzavřeném hotelu v centru Berlína se dnes soustředí na úklid a pátrání po příčině prasknutí akvária. Německé úřady se nedomnívají, že by za ním stál trestný čin. Ve hře je únava materiálu přes to, že akvárium bylo nedávno rekonstruováno.

Díky tomu, že akvárium prasklo brzy ráno, nebylo na místě mnoho lidí, a lehké zranění tak utrpěly jen dvě osoby.

Zdroje: