Z fronty na východě Ukrajiny mají zmizet i tanky, místo toho se boje zostřují

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 14. 4. 2015 13:19) - Aktuality autor: roj

Odsun těžkých zbraní z frontové linie na východě Ukrajiny se nově bude týkat i tanků. Na berlínské schůzce se na tom dohodli ministři zahraničí Německa, Francie, Ruska a Ukrajiny. Na místě však situace mírovým jednáním neodpovídá. Armáda hlásí ztrátu šesti vojáků, oběti jsou i na povstalecké straně.

Z fronty na východě Ukrajiny by měly zmizet nově i tanky

Z fronty na východě Ukrajiny by měly zmizet nově i tanky,zdroj: Profimedia.cz

Výsledkem schůzky diplomatů je společné prohlášení o tom, že je potřeba situaci v Donbasu uklidnit. Obsahuje hlavně výzvu k okamžitému zastavení bojů, které na některých místech pokračují navzdory příměří. Posílit by se měla i role kontrolní mise Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE). 

Za posledních 24 hodin se však situace na východě Ukrajiny zhoršila. Povstalci tvrdí, že je armáda ostřeluje ze všech zbraní, Kyjev pro změnu separatisty viní z ostřelování okolí Doněcku.

"Každému je jasné, že před sebou máme ještě dlouhou cestu," řekl po schůzce německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier s tím, že se diplomaté shodli nejen na pokračování odsunu, ale i na jeho rozšíření o další kategorie – tedy tanky. 

Tagy: Ukrajina východní Ukrajina summit v Minsku boje na východě Ukrajiny

Zdroje: ČTK