Dnes je úterý 31. ledna 2023., Svátek má Marika
Počasí dnes -2°C Občasný déšť se sněhem

Vyvadil přiznal porážku, kapitulovat ale odmítl. Havlistům hrozí bojem

Vyvadil přiznal porážku, kapitulovat ale odmítl. Havlistům hrozí bojem
Vyvadila zklamalo, že na protest dorazila mizivá část z těch, kteří se přihlásili k účasti na Faceboku | zdroj: Profimedia

Zakladatel skupiny 'Skuteční přátelé Ruska' a jeden z nejaktivnějších organizátorů protestů proti průjezdu amerického vojenského konvoje přes české území Jiří Vyvadil na svém facebookovém profilu uznal, že příznivci konvoje byli v posledních dnech vidět mnohem více než jeho odpůrci. Havlisté by ale neměli jásat, Vyvadil totiž zbraně neskládá. Vlastně naopak, plánuje vytáhnout do boje.

Vyvadil v obsáhlém zhodnocení protestů proti průjezdu amerického konvoje přes území ČR uvádí, že se ukázalo, že organizovat protesty přes Facebook není strategie vedoucí k úspěchu. Do poslední chvíle prý totiž není jasné, kdo se chce reálně zapojit a kdo ne.

Příkladem takového fiaska byla dle Vyvadila demonstrace před ruzyňskými kasárnami, kam prý dokonce i hlavní organizátor dorazil s půlhodinovým zpožděním a nechal tak Vyvadila napospas desítkám jeho nenávistných odpůrců. Pravdu má tak údajně Reflex, který tvrdí, že tam Vyvadil stál jako kůl v plotě.

I přes toto selhání je však Vyvadil přesvědčen, že poměr příznivců a odpůrců konvoje je minimálně vyrovnaný. A tak zbraně skládat nehodlá. "Tlachání" na Facebooku, kde jsou údajně často k vidění "jalové" výměny názorů, ho ale již přestává bavit, doba prý chce činy. Jedním takovým činem má být založení občansko-politického hnutí, jehož cílem by mělo být budování moderního nezávislého národního státu, který nebude podřízen americkým zájmům.

"Zatímco politickou scénu začíná ovládat proamerická, primitivně protiruská havlistická orientace tvořená ČSSD, TOP 09, ODS, KDU-ČSL a několika agenty v samotném ANO, je třeba posílit důrazný, ale organizačně stmelený politický subjekt, který se proti tomuto směřování země postaví," míní Vyvadil.

Havlisti jako premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, místopředseda téže strany Miroslav Kalousek či ministr obrany Martin Stropnický (ANO), stejně jako celá mediální a kulturní sféra, by se tak údajně neměli radovat. "Do týdne proti vám vystartujeme," hrozí Vyvadil.

Drzý fracek Schapiro

Dnes ráno přidal Vyvadil štouchanec do amerického velvyslance v ČR Andrewa Schapira. "Konvoj odejde, ale drzý fracek Shapiro, který veřejně ukládá úkoly prezidentu republiky, za radostného přikyvování proamerické havlistické fronty od Sobotky, přes Schwarzenberga k Stropnickému, a který by jistě uvítal takový náš malý majdan, zůstává," napsal Vyvadil.

Uvedl také, že si ho jako hlavního padlého přijela natočit Slovenská televize pro svůj pořad k průjezdu amerického vojenského konvoje přes území ČR. Na rozdíl od našich pravdoláskařů se prý chovali výborně a nekladli žádné zákeřné a zavádějící otázky. "Kisku jsem pěkně sjel za to, že nepojede na den osvobození do Moskvy," dodal Vyvadil.

Co přesně napsal Vyvadil na Facebook:

Jak dál?

Minulý týden ukázal, co je dobré a co špatné. Co jsme udělali dobře a co zcela fatálně chybně. Toto selhání

1) Samotné diskuze na facebooku, úvahy náměty jsou rozhodně dobré a poutají pozornost a nevadí ani, kdy do skupiny vstupují provokatéři či, jak se dokonce ukázalo politicky zájmové skupiny...

2) Co se ovšem ukazuje, že nelze zejména ve vyostřené situaci prostřednictvím facebooku, cokoliv efektivně řídit a organizovat -a vše se může obrátit v niveč. Co je platné, že formálně ve všech skupinách čítáme cca 10 – 12 000 členů. Ve skutečnosti nikdy není vlastně jasné, kde chce se reálně zapojit a kdo ne.

3) S tím souvisí i fakt, že jakékoliv hnutí musí být schopno mít alespoň 50 – 100 lidí, kteří, je –li to zapotřebí přijdou a zatáhnou za jeden provaz. Fiasko před ruzyňskými kasárnami toho byly příkladem. Když hlavní organizátor s dalšími dorazí s půlhodinovým zpožděním v situaci, kdy desítky nenávistných odpůrců našich myšlenek na mě jako nejviditelnější postavu našich skupin neurvale útočí – tak je to selhání.

4) Útoky také nevadí, ale plně chápu, že protivníci toho využijí.

5) To selhání je o to závažnější, že jsem stále přesvědčen, že platí, že poměr příznivců a odpůrců průjezdu je minimálně vyrovnaný a naopak v duelu s Klvaňou do dnešního dne převažuje výrazná převaha odpůrců

7) Přesvědčil vás v debatě Vyvadil, anebo Klvaňa?

Přesvědčil mě Vyvadil.

1291 hlasů

Přesvědčil mě Klvaňa.

869 hlasů

Hlasovalo 2160 lidí

Souhlasíte s tím, aby se americká armáda přesunovala i přes Česko?

Ano

7869 hlasů

Ne

10387 hlasů

Je mi to jedno

740 hlasů

Hlasovalo 18996 lidí

A tyto výsledky minimálně potvrzují závěry SANEP, podle kterého 47 % je pro půjezd a 46 % proti. Avšak ti, kteří jsou proti, nechtějí jít demonstrovat.

9) Promarnili jsme v podstatě velmi silnou argumentační pozici. A zcela na rovinu. Když přišlo na akci, nebylo možné se o nikoho solidně opřít. A má pravdu Reflex. Byl jsem tam jako kůl v plotě.

10) S hlavním organizátorem jsem se dnes rozloučil. Jestliže po tomto fiasku, kdy mi uprostřed útoků na mě volal, že se trochu zpozdí, dnes psal v některých skupinách, jak jsme byli skvělí, rozloučil jsem se sním a nechci jeho bludy připustit na stránkách skupin které jsem založil

11) Na druhé straně fakt nejde o tento konvoj. Ať si projedou, ale my změňme tuto zem, aby se nemohli vrátit. Naše skupiny se přeměnily v diskuzní a často jalové výměny názorů, které nikam nevedou. Zatímco politickou scénu začíná ovládat proamerická, primitivně protiruská havlistická orientace tvořená ČSSD, TOP 09, ODS, KDU-ČSL a několika agenty v samotném ANO, je třeba posílit důrazný, ale organizačně stmelený politický subjekt, který se proti tomuto směřování země postaví.

12) Postupně se obrátím prostřednictvím chatu na jednoho každého z Vás s jasným dotazem, zda se chce organizovaně účastnit změny politiky této země a stát se členem občansko-politického hnutí, které chce budovat moderní nezávislý národní stát, nepodřízený americkým zájmům usilujícím a co nejrychlejší dohnání toho, co se zanedbalo zejména v životní úrovni lidí, která ne u těch bohatých, ale u těch chudých už dávno dle slibů politiků z roku 1989 na úrovni Rakouska.

13) Rozmyslete si to a naléhavě prosím, aby někdo neměl pocit, že musí mé žádosti vyhovět. Opak je pravdou. Mě samotného už tlachání na facebooku přestává bavit, doba chce činy, ale jsou s tím přirozeně spjata i rizika.

14) A fakt neděste se mých chatů. Je nás cca 12 000 členů skupin. Bohatě stačí, jestli se nás sejde k akci 1000.

Jdeme nahoru!

I já jsem dnes tak trochu tlachal, potom odbíhal a zase se vracel, radil se, urovnával myšlenky, nechal si nadávat i sprdával ostatní.

Takže havlisti: Sobotko, Schwarzenbergu,Kalousku, Stropnický a celá vy mediální a kulturní sféro, neradujte se. Do týdne proti vám vystartujeme.

A ZMĚNÍME TUTO ZEMI.

---

Tak si mě jde natočit jako hlavního padlého Slovenská televize vedle vítězů pro nějaký svůj pořad k průjezdu. Myslím si, že věci jsou jasné: Konvoj odejde, ale drzý fracek Shapiro, který veřejně ukládá úkoly prezidentu republiky, zůstává za radostného přikyvování proamerické havlistické fronty od Sobotky, přes Schwarzenberga k Stropnickému a který by jistě uvítal takový náš malý majdan zůstává.
----

Tak Slovenská televize odjela. Nevím, co z toho vezmou. Ale chovali se výborně... A rozhodně nekladli takové ty zákeřné a zavádějící otázky našich pravdoláskařů. Kisku jsem pěkně sjel za to, že nepojede na den osvobození do Moskvy.

vice-parlamentni-listy zdroj: Parlamentnilisty.cz

Zdroje: