Dnes je neděle 5. února 2023., Svátek má Dobromila
Počasí dnes -1°C Oblačno

Vyhlášení vítězů projektu: Známe Vizionáře 2012

Vyhlášení vítězů projektu: Známe Vizionáře 2012
zdroj: tisková zpráva

Sdružení CzechInno ve spolupráci s partnery připravilo i v letošním roce pod patronátem Ministerstva průmyslu a obchodu projekt Vizionáři 2012, jehož cílem je ocenit inovativní počiny v českém podnikání. Projekt si klade za cíl podpořit české inovační firmy a vyzdvihnout nápady, které vedly k rozvoji firmy a současně znamenaly významný technologický, sociální nebo ekonomický přínos pro společnost.

Účelem projektu Vizionáři 2012 je mobilizovat znalostní potenciál dřímající v českých firmách a napomoci úspěšné komercializaci inovativních nápadů, s kterými přišly v uplynulém období malé a střední podniky. Projekt navazuje na filosofii celoevropské strategie EU 2020 a Strategie mezinárodní konkurenceschopnosti ČR na období 2012 – 2020, v nichž inovace a posun směrem ke znalostní ekonomice hrají důležitou roli jako prostředek ke zvýšení konkurenceschopnosti českých firem.

"Cílem našeho projektu bylo najít a ukázat firmy a podnikatele s vizionářským přístupem k podnikání, kteří jdou s realizací svých nápadů nad hranici průměru podnikatelské vynalézavosti," říká předseda řídicí rady sdružení CzechInno David Kratochvíl. "V letošním ročníku projektu jsme kladli důraz na mobilizaci exportního potenciálu českých firem a na inovace s přeshraničním prvkem," dodává Kratochvíl.

Vyhlášení vítězů projektu proběhlo ve čtvrtek 6. prosince v kongresovém centru Clarion Congress Hotelu Prague v Praze-Vysočanech a organizátoři se rozhodli ocenit za ekonomický, společenský a technologický přínos celkem šest z několika desítek přihlášených firem. Novými Vizionáři pro rok 2012 se tak staly společnosti:

1. TR Antoš, s.r.o. za společenský přínos v oblasti volnočasových aktivit spočívající v otevření zábavně-naučného parku Mirakulum na prostoru bývalého tankodromu v Milovicích,

2. ROKOSPOL, a.s. za technický přínos s příznivým dopadem na životní prostředí spočívající v uvedení na trh funkčního antibakteriálního a mykoseptického nátěru Detoxy Color Antibac, který z nátěrem ošetřeného povrchu eliminuje škodliviny,

3. Software Solutions, s.r.o. za technický přínos v oblasti mobilních aplikací spočívající ve vývoji a uvedení na trh mobilní, desktopové a webové technologie TEMPUS určené pro kontrolu a dokumentaci činností v terénu, která napomáhá zatřiďování databázových a místopisných údajů a fotodokumentace,

4. Podnikatel Marcel Winter za ekonomický přínos v oblasti uskutečňování vědecko-technické, průmyslové a obchodní spolupráce s mimoevropskými zeměmi spočívající v jeho individuální podpoře obchodní spolupráce mezi Českou republikou a Vietnamskou socialistickou republikou,

5. SurfaceTreat, a.s. za technický přínos v oblasti s příznivým dopadem na životní prostředí spočívající ve vývoji a uvedení na trh unikátního systému plazmové povrchové úpravy práškových materiálů, který umožňuje jejich snadnější disperzi a adhezi a tím snižuje spotřebu práškových chemických výrobků a šetří životní prostředí.

Zvláštní ocenění poroty obdržela společnost Šance na vzdělání, o.p.s. za společenský přínos spočívající v realizaci projektu Podpora klientů Rehabilitačního ústavu Kladruby při budoucí sociální rehabilitaci, který aktivně napomáhá prevenci sociální a pracovní exkluze klientů tohoto rehabilitačního ústavu.

Sdružení CzechInno, které projekt připravilo, je zájmovým sdružením právnických osob zaměřeným na rozvoj inovačního potenciálu v českých firmách a aktivním prvkem systému inovačního podnikání České republiky. Projekt Vizionáři 2012 je realizován pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu a za podpory České exportní banky jako generálního partnera, Czech ICT Alliance jako hlavního odborného partnera a Enterprise Europe Network Česká republika jako partnera slavnostního vyhlášení vítězů. 

Zdroje: