Výchovné plácnutí dítěte ano, ale nikdy ne do tváře, překvapil papež František

- Aktuality autor: roj

Vypadá to, že téměř čímkoli, co řekne nebo udělá, píchne papež František do vosího hnízda. Tentokrát vyděsil papežskou komisí prohlášením, že nevidí nic špatného na tom, že rodiče své zlobivé děti občas výchovně plácnou. Nesmí je ale přitom ponížit.

Papež František má pro okolí v některých případech trochu kontroverzní názory

Papež František má pro okolí v některých případech trochu kontroverzní názory,zdroj: Profimedia.cz

František se ve středu na generální audienci ve Vatikánu zabýval tématem rodiny, jejího tradičního pojetí a ochrany práv dítěte. Kromě toho, že vyzval Slováky, aby v referendu zabránili adopcím a manželství osob stejného pohlaví, otevřel i téma tělesných trestů.

A to podle členů papežské komise pro ochranu nezletilých raději neměl dělat.

"Dobrý otec umí čekat a odpouštět, ale i tvrdě trestat; není ani slabý, ani laxní, ani sentimentální," prohlásil František a hned přidal příklad, jak podle něj také může vypadat trest.

Jeden otec se mu přiznal, že musí občas uhodit své děti. Ale nikdy ne do tváře, aby je neponižoval. "To je krásné, že má smysl pro důstojnost. Musí potrestat, ale dělá to správným způsobem," komentoval to František. 

V tu chvíli komise zbystřila a její člen Peter Saunders dokonce papeže vyzval, aby svou poznámku poopravil, protože jakýkoli způsob bití působí dětem bolest, a proto nemá v dnešní době místo.

Aby ale komise jen nekritizovala Františkova slova, oznámila, že pokročila v případech, kdy biskupové kryjí kněze, kteří sexuálně zneužívají děti. 

Tagy: Vatikán papež František děti a rodina tělesné tresty

Zdroje: ČTK