Dnes je pátek 9. prosince 2022., Svátek má Vratislav
Počasí dnes 1°C Občasný déšť se sněhem

Vůdce separatistů vyzval Porošenka na souboj. Limonov jim chce dělat sekundanta

Vůdce separatistů vyzval Porošenka na souboj. Limonov jim chce dělat sekundanta
Vůdce samozvané Luhanské lidové republiky Igor Plotnickij | zdroj: Profimedia

Vůdce samozvané Luhanské lidové republiky Igor Plotnickij vyzval na souboj ukrajinského prezidenta Petra Porošenka. A aby situace byla ještě absurdnější, předseda ruské Nacionálně bolševické strany Eduard Limonov by jim chtěl dělat sekundanta. 

Plotnickij navrhuje Porošenkovi vyřešit východoukrajinský konflikt a ukončit válku na Donbase postaru. "Pojďme se po vzoru prastarých slovanských vůdců a slavných kozáckých atamanů utkat v souboji. Kdo zvítězí, ten bude tomu druhému diktovat podmínky. Proč podněcovat vzájemnou nenávist, ničit lidi, ekonomiku, města? Tyto rány budete muset vy a budeme muset i my léčit desítky let! Nebylo by lepší ukončit veškeré rozepře čestným soubojem?" píše Plitnickij v dopise prezidentovi.

Nakolik zábavně to nezní, separatistický vůdce to myslí vážně. Porošenkovi nabízí zvolit si čas a místo souboje a dokonce i zbraň. Nebyl by navíc proti televiznímu přenosu. Návrhem uspořádat souboj reagoval na Porošenkovo prohlášení, že je Ukrajina připravena k "totální válce".

Reakce Ruska na sebe nenechala dlouho čekat. Vůdce nacionálních bolševiků Eduard Limonov by Porošenkovi a Plotnickému rád dělal sekundanta. Příliš ale nevěří, že by ukrajinský prezident přistoupil na souboj.

Porošenko před několika dny oznámil, že se nebojí války s Ruskem a Ukrajina je připravena i na totální válku. "Naše armáda je v současné době v mnohem lepším stavu než před pěti měsíci, nás teď podporuje celý svět," chlubil se prezident v rozhovoru pro německý Bild. 

Zdroje:
Lenta.ru