Vraždící monstrum Dahlgren i nadále zůstává ve vazbě

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Kevin Dahlgren, podezřelý ze čtyřnásobné vraždy spáchané v České republice, zůstává ve Spojených státech ve vazbě; obhajoba o propuštění na kauci nepožádala. Soud při dnešním jednání zamítl tři stížnosti obhajoby, které se týkaly postupu vůči Dahlgrenovi po jeho zadržení při příletu do Spojených států. ČTK to sdělila mluvčí českého ministerstva zahraničí Johana Grohová. 

Podezřelý vrah Kevin Dahlgren

Podezřelý vrah Kevin Dahlgren,zdroj: Profimedia.cz

Dahlgren je podezřelý, že v květnu v Brně zavraždil čtyři své příbuzné: manželskou dvojice a jejich dva syny. Podle české policie pachatel čtveřici usmrtil nožem, poté těla odnesl do garáže, zabalil do textilií a zapálil. Pak odjel do Vídně, odkud odletěl do USA. Po příletu na washingtonské Dullesovo letiště byl zatčen a z rozhodnutí soudu uvězněn. 

Soud v Alexandrii se při dnešním jednání otázkou vazby vůbec nezabýval, protože obhajoba o propuštění na kauci ani nežádala, sdělila mluvčí. Místo toho projednal a zamítl stížnosti obhájců na zatčení Dahlgrena, na provedení osobní prohlídky a na vydání osobních věcí, jež byly Dahlgrenovi při zadržení odebrány a poskytnuty české straně pro další vyšetřování.


Tagy: Brno čtyřnásobná vražda

Zdroje: ČTK