Déšť opět komplikuje dopravu. Je uzavřeno 17 silnic

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

V souvislosti s vytrvalými dešti, které Česko trápí už druhý den, byla zaplaveno několik silnic. Dnes kolem 18:00 bylo neprůjezdných 17 komunikací, zejména silnic druhé a třetí třídy. ČTK o tom informovali pracovníci Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Nejvíce uzavřených úseků je na východě Čech, kde řidiči neprojedou čtyři silnice v Pardubickém a dvě v Královéhradeckém kraji. Problémy jsou i na železnici, na Vysočině najel vlak do stromu, který zřejmě kvůli podmáčené půdě spadl na trať. 

Povodně 2013

Povodně 2013,zdroj: isifa/MAFRA/Karel Pešek

Ve východních Čechách jsou podle ŘSD uzavřeny dvě silnic u obce Dolní Roveň a úsek mezi Komárovem a Horními Ředicemi na Pardubicku, zaplavena je také Jasenská ulice v Přelouči. V Královéhradeckém kraji je pod vodou silnice u Doudleb nad Orlicí a úsek z Petrovic do Lodína. 

Na Kutnohorsku jsou uzavřeny kvůli zvýšené hladině řeky Doubravy dvě komunikace u obce Zbyslav a ulice v obci Vrdy. Neprůjezdná je také místní komunikace u obce Onomyšl. 

Další úseky jsou kvůli záplavám uzavřeny například na Liberecku, Žďársku či Příbramsku. V Děčíně je kvůli stoupající hladině řeky uzavřeno Labské nábřeží pod Tyršovým mostem. U obce Tlučeň na Litoměřicku je vozovka pod nánosem bahna, které sem voda přinesla z nedalekého pole. 

Na železnici jsou problémy zejména se stromy, které zřejmě kvůli podmáčené půdě padají na koleje. Na trati z Rozsochatce do Havlíčkova Brodu najel spěšný vlak do spadlého stromu. Nehoda se podle informací Českých drah obešla bez zranění, v úseku je přerušen provoz. Kvůli spadlému stromu byla uzavřena také železniční trať u Mšena na Mělnicku.

Tagy: povodně 2013

Zdroje: ČTK